Görsel Yok

PARAPLUS efervesan tablet

Haziran 8, 2020 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Parasetamol, Asetilsalisilik asit, Kafein’dir. Vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri  azaltan PARAPLUS Efervesan Tablet, hafif ve orta derecedeki ağrı ve ateşte etkilidir. PARAPLUS , diş ağrısı, migren, baş ağrısı, akut bel-omuz, boyun, sırt ve kol ağrıları vb. kas ve eklem ağrıları, siyatik, nevraljik ağrılar ve regl sancılarında; ayrıca soğuk algınlığına bağlı vücut ağrıları,  üşüme ve ateşin giderilmesinde kullanılabilir.  Kullanımı 16 yaş ve üzeri gençler ve yetişkinler içindir.   PARAPLUS 200 mg/250 mg/50 mg efervesan tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : Geçmiş zamanda salisilik asit ve  benzeri veya başka bir non-steroid antienflamatuar ilaç

Görsel Yok

ROSPIRIN 20/75 mg Kapsül

Nisan 6, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Rosuvastatin ve Asetilsalisilik asit‘ tir. ROSPIRIN 20/75 mg Kapsül, vücuttaki yağ üretimini (kolesterol) engelleyen,  kolesterol düşürücü bir ilaçtır. Kolesterolün düşmesi  felç, kalp krizi ve  damar sertleşmesinin engellenmesine yardımcı olur. Bu ilaç kandaki toplam kolesterolü, trigliseridi ve kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü arttırır.  Ayrıca, kan pıhtılaşmasını engelleyerek kalp ve beyin gibi önemli bölgelere kan akışının tıkanmasını önler. Böylelikle kalp kası ve beyine yetersiz kan gitmesinden kaynaklanan kalp krizi, anjina, göğüs ağrısı veya inme riskini önler. Yüksek kolesterol tedavisinde kullanılır.   ROSPIRIN 20/75 mg Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız

Görsel Yok

ASELIP 20/75 mg Efervesan Tablet

Nisan 6, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Rosuvastatin ve  Asetilsalisilik asit‘ tir. ASELIP 20/75 mg Efervesan Tablet, vücuttaki yağ üretimini (kolesterol) engelleyen,  kolesterol düşürücü bir ilaçtır. Kolesterolün düşmesi  felç, kalp krizi ve  damar sertleşmesinin engellenmesine yardımcı olur. Bu ilaç kandaki toplam kolesterolü, trigliseridi ve kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü arttırır.  Ayrıca, kan pıhtılaşmasını engelleyerek kalp ve beyin gibi önemli bölgelere kan akışının tıkanmasını önler. Böylelikle kalp kası ve beyine yetersiz kan gitmesinden kaynaklanan kalp krizi, anjina, göğüs ağrısı veya inme riskini önler. Yüksek kolesterol tedavisinde kullanılır. ASELIP 20/75 mg Efervesan Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı

Görsel Yok

ECOPIRIN PRO 81 mg Enterik Kaplı Tablet

Mart 8, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etkin maddesi Asetilsalisilik asit‘ tir. ECOPIRIN PRO 81 mg Enterik Kaplı Tablet, trombosit olarak adlandırılan pıhtılaşma hücrelerinin kümeleşmesini önleyerek etkisini gösterir. Pıhtılaşmayı önleyici etkisi nedeniyle çeşitli kalp hastalıklarında kullanılır.  Ecopirin Pro, kalp damarlarının tıkanmasının önlenmesinde,  kalp ve damar ameliyatları sonrası damar tıkanmaları ve pıhtıların önlenmesinde, geçici felç ve inmelerin önlenmesinde, ayrıca hareketle ilişkili olmayan göğüs ağrısında kullanılmaktadır.   ECOPIRIN PRO 81 mg Enterik Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Ecopirin Pro, trombositlerde pıhtılaşmayı önleyen bir ilaçtır. Kalp ve kan damarları ile ilgili durumlar için kullanılıyorsa, doktor denetimi altında kullanılmalıdır. Tedaviniz

Görsel Yok

ATASPIN 80 mg Tablet

Mart 8, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etkin maddesi Asetilsalisilik asit‘ dir. ATASPIN 80 mg Tablet, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan maddeleri azaltan iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. ATASPIN, hafif ve orta şiddetteki baş ağrısı, migren, diş ağrısı, kulak-boğaz ağrısı, ateşli hastalıklar,  grip ve soğuk algınlığına bağlı ağrı ve ateşli durumlar ile kas ağrısı, bel ağrısı, omuz, boyun ağrıları, siyatik ve romatizmal ağrıların giderilmesinde ve ateşin önlenmesinde kullanılır. Kullanımı çocuklar içindir.   ATASPIN 80 mg Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. ATASPIN, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep

Görsel Yok

PANADOL MİGRESTOP Film Tablet

Aralık 26, 2017 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etkin maddesi Parasetamol, Asetilsalisilik asit ve Kafein‘  dir.  PANADOL MİGRESTOP Film Tablet, hafif ve orta şiddetteki ağrı ve ateşin giderilmesinde etkilidir. PANADOL MİGRESTOP, soğuk algınlığı  ve gribal enfeksiyonlara bağlı ateş, üşüme, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı gibi hastalık belirtilerinin giderilmesinde ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak; migren, baş ağrısı, diş ağrısı, diş çekimi sonrası ağrı, eklem ağrıları, romatizmal ağrılar, nevralji, siyatik, kas ağrısı, bel-sırt-boyun ağrısı gibi akut kas ve iskelet sistemi ağrıları, kireçlenmeye bağlı ağrılar ile eklem ve kaslardaki   incinme/burkulma/zorlanmaya bağlı ağrılar ve bayanlarda adet dönemi (dismenore)  ağrılarında ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Kullanımı 16 yaş ve üstü gençler ve yetişkinler içindir. PANADOL MİGRESTOP Film

Görsel Yok

ASPIRIN 500 mg Tablet

Ekim 24, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Asetilsalisilik asit‘ tir. ASPIRIN 500 mg Tablet, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan maddeleri azaltan iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Migren, baş, diş ağrıları, grip ve soğuk algınlığına bağlı ağrılar ile kas ağrısı, bel, omuz, boyun ağrıları, siyatik ve romatizma ağrılarında ve ateşin önlenmesinde ASPİRİN 500 mg kullanılabilir.   ASPIRIN 500 mg Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : Formülü: Bir tablet ASPİRİN etken madde olarak Asetilsalisilik asit(500 mg); yardımcı madde olarak Mikrokristalin selüloz ve mısır nişastası ihtiva eder. İlaçtaki etken maddeye veya yukarıda belirtilen yardımcı maddelerinden birisine karşı daha önceleri

Görsel Yok

ASINPIRINE 500 mg Tablet

Ekim 24, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etkin maddesi Asetilsalisilik asit‘ tir. ASINPIRINE 500 mg Tablet, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan maddeleri azaltan iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. ASINPIRINE, hafif ve orta şiddetteki baş ağrısı, migren, diş ağrısı, kulak-boğaz ağrısı, ateşli hastalıklar,  grip ve soğuk algınlığına bağlı ağrı ve ateşli durumlar ile kas ağrısı, bel ağrısı, omuz, boyun ağrıları, siyatik ve romatizmal ağrıların giderilmesinde ve ateşin önlenmesinde kullanılır. ASINPIRINE 500 mg Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. ASINPIRINE, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan maddeleri azaltan iltihap önleyici, ağrı

Görsel Yok

ASINPIRINE 300 mg Tablet

Ekim 24, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etkin maddesi Asetilsalisilik asit‘ tir. ASINPIRINE 300 mg Tablet, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan maddeleri azaltan iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. ASINPIRINE, hafif ve orta şiddetteki baş ağrısı, migren, diş ağrısı, kulak-boğaz ağrısı, ateşli hastalıklar,  grip ve soğuk algınlığına bağlı ağrı ve ateşli durumlar ile kas ağrısı, bel ağrısı, omuz, boyun ağrıları, siyatik ve romatizmal ağrıların giderilmesinde ve ateşin önlenmesinde kullanılır.   ASINPIRINE 300 mg Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. ASINPIRINE, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan maddeleri azaltan iltihap önleyici,

Görsel Yok

MULTICOLD Efervesan Tablet

Eylül 5, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etkin maddesi Parasetamol (200 mg), Asetilsalisilik asit (250 mg) ve Kafein (50 mg)‘  dır.  MULTICOLD Efervesan Tablet, hafif ve orta şiddetteki ağrı ve ateşin giderilmesinde etkilidir. MULTICOLD, soğuk algınlığına bağlı ateş, üşüme, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı gibi hastalık belirtilerinin giderilmesinde ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak; migren, baş ağrısı, diş ağrısı, nevraljik, siyatik, kas ağrısı, bel-sırt-boyun ağrısı gibi akut kas ve iskelet sistemi ağrıları ve bayanlarda adet dönemi (dismenore)  ağrılarında ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Kullanımı 16 yaş ve üstü gençler ve yetişkinler içindir.   MULTICOLD Efervesan Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu