Görsel Yok

SETAPAR 120 mg/5 ml şurup

Kasım 9, 2020 doktorbey 0

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :   İlaç Marka İsmi: SETAPAR 120 mg/5 ml şurup Endikasyon Bilgisi: Parasetamol adlı etken maddeyi içinde bulundurur. SETAPAR şurup. hafif-orta dereceli ateş ve ağrıda semptomatik tedavi için; ateş düşürücü, ağrı kesici. DOZAJI : 6 saatlik aralıklarla 2,5 ml-10 ml. Kontrendikeleri: ciddi böbrek, karaciğer hastalığı, etken maddeye aşırı duyarlılık. SETAPAR şurup, hamilelikte B kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz. Etkileşimi : oral antikoagulanlar, azidotimidin, Metoklopramid, antiepileptik ilaçlar, antikonvülsanlar , oral kontraseptifler, tropisetron, ranisetron, domperidon, kolestiramin, aşırı alkol, sarı kantaron, Propantelin. SETAPAR yan etkisi: yüzde ödem, hazımsızlık, gaz, diyare ya da konstipasyon. SETAPAR şurup da

Görsel Yok

BRUPREX 200 mg / 5 ml süspansiyon

Eylül 25, 2019 doktorbey 0

BRUPREX süspansiyon nedir ve Endikasyon Bilgisi : BRUPREX 200 mg / 5 ml süspansiyon‘un etken maddesi İbuprofen, vücutta ağrıya ve iltihaba sebep olan hormonları azaltan iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir maddedir. İltihabı giderici (çözücü) etkisinin ardından ateşin düşmesini ve ağrının geçmesini sağlar. BRUPREX, ağrı ve ateşle birlikte görülen gribal enfeksiyonlar, soğuk algınlığı, larenjit, yutak iltihabı (farenjit), yüz sinüslerinin iltihabı (sinüzit), soluk borusu iltihabı gibi  kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarında gözlenen vücut ağrısı, adale ağrıları, baş ağrısı, boğaz ağrısı gibi hastalık bulgularının tedavisi ve migren, diş ağrısı, diş eti apsesi ağrıları,  bayanlarda regl sancısı, ameliyat sonrasındaki şişlik ve ağrı, yumuşak doku

Görsel Yok

IBU-BABY 60 mg Supozituvar (fitil)

Ekim 26, 2018 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  İbuprofen‘ dir. IBU-BABY 60 mg  Supozituvar (fitil), vücutta ağrıya ve iltihaba sebep olan fizyolojik faktörleri azaltan iltihap giderici, ateş düşürücü, ağrı kesici bir ilaçtır. İltihap giderici ( çözücü ) etkisinin ardından ateşi düşürür ve ağrıyı geçirir. IBU-BABY, bebeklerin diş çıkarma evrelerinde sık rastlanan ateşli durumlarda ve grip, soğuk algınlığı, sinüzit, soluk borusu iltihabı, yutak iltihabı (farenjit), bademcik şişmesi (tonsilit) gibi üst solunum yollarındaki enfeksiyonlarda (kulak-burun -boğaz hastalıklarında) ateşle birlikte görülen ağrının geçirilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca, iltihabı çözücü etkisi sayesinde aynı amaçlar için diş eti apsesi ağrıları, vücut kırgınlığı, adale ağrıları, ameliyatların ardından karşılaşılan ağrı-ateş, yumuşak doku zedelenmeleri, kaza ya

Görsel Yok

IBU-BABY 125 mg Supozituvar (fitil)

Ekim 26, 2018 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  İbuprofen‘ dir. IBU-BABY 125 mg Supozituvar (fitil), vücutta ağrıya ve iltihaba sebep olan fizyolojik faktörleri azaltan iltihap giderici, ateş düşürücü, ağrı kesici bir ilaçtır. İltihap giderici ( çözücü ) etkisinin ardından ateşi düşürür ve ağrıyı geçirir. IBU-BABY, bebeklerin diş çıkarma evrelerinde sık rastlanan ateşli durumlarda ve grip, soğuk algınlığı, sinüzit, soluk borusu iltihabı, yutak iltihabı (farenjit), bademcik şişmesi (tonsilit) gibi üst solunum yollarındaki enfeksiyonlarda (kulak-burun -boğaz hastalıklarında) ateşle birlikte görülen ağrının geçirilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca, iltihabı çözücü etkisi sayesinde aynı amaçlar için diş eti apsesi ağrıları, vücut kırgınlığı, adale ağrıları, ameliyatların ardından karşılaşılan ağrı-ateş, yumuşak doku zedelenmeleri, kaza ya

Görsel Yok

BERKO-SETAMOL 120 mg/5 ml Şurup

Ekim 11, 2018 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Parasetamol‘ dur. BERKO-SETAMOL 120 mg/5 ml Şurup, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonlar, nezle, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı-tonsillit, yutak iltihabı-farenjit, yüz sinüzlerinin iltihabı (sinüzit) kulak-burun-boğaz hastalıkları ve akut bronşit, akciğer iltihabı-pnömoni  gibi solunum yolu enfeksiyonları eşliğinde görülen ağrı ve ateş durumlarında enfeksiyonu tedavi edici diğer ilaçların yanında ağrı kesici ve düşürücü olarak kullanılır, ayrıca BERKO-SETAMOL, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen yüksek ateşin düşürülmesi ve ağrının giderilmesinde kullanılır.  Kullanımı bebekler ve çocuklar içindir. BERKO-SETAMOL 120 mg/5 ml Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın

Görsel Yok

BURAZIN Pediatrik Doz Ayarlı Burun Spreyi

Eylül 25, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Oksimetazolin hidroklorür’dür. BURAZIN Pediatrik Doz Ayarlı Burun Spreyi, burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklığını gidermek için kan damarlarını daraltarak (büzerek) çalışan bir ilaçtır. Burun ve sinüslerde kan damarlarının daralmasını sağlayarak tıkanıklığı giderir. Mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi)  veya  soğuk algınlığına bağlı kısa süre içerisinde gelişen nezle ile ilgili burun tıkanıklıklarının giderilmesi; paranazal sinüs ( alın, burnun arka kısmı ve burnun her iki tarafında bulunan kemik boşluklar ) hastalıklarında salgı boşaltılması;  orta kulak iltihaplarında geniz mukozasındaki şişliğin giderilmesi ve rinoskopiyi (burun boşluklarının incelenmesini)  kolaylaştırmak için kullanılır. Kullanımı 2 yaş ve üzeri çocuklar  içindir. BURAZIN Pediatrik Doz Ayarlı

Görsel Yok

COLDAWAY PLUS Şurup

Eylül 10, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi: İlacın etken maddesi İbuprofen, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür‘ dür COLDAWAY Plus Şurup, histaminin etkilerini azaltıcı, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, iltihap önleyici, ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan hormonları azaltarak iltihabı giderir. İltihabı  giderici (çözücü) etkisinin ardından ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklıklarını, burundaki damarları daraltmak (büzmek) suretiyle giderir. Aynı zamanda ateş, ağrı ve burun tıkanıklığı ile birlikte gelişen, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı gözlerde kızarma, yaşarma, kaşınma, ödem, hapşırma, öksürük, burun akıntısı gibi alerjik belirtileri giderir. COLDAWAY Plus, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, saman

Görsel Yok

COLDFEN Şurup

Eylül 9, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi: İlacın etken maddesi İbuprofen, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür‘ dür. COLDFEN şurup, hhistaminin etkilerini azaltıcı, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, iltihap önleyici, ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan hormonları azaltarak iltihabı giderir. İltihabı  giderici (çözücü) etkisinin ardından ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklıklarını, burundaki damarları daraltmak (büzmek) suretiyle giderir. Aynı zamanda ateş, ağrı ve burun tıkanıklığı ile birlikte gelişen, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı gözlerde kızarma, yaşarma, kaşınma, ödem, hapşırma, öksürük, burun akıntısı gibi alerjik belirtileri giderir. COLDFEN, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, saman nezlesi, alerjik nezle,

Görsel Yok

DROFLU COLD Plus Şurup

Eylül 9, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi: İlacın etken maddesi İbuprofen, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür‘ dür  DROFLU COLD Plus Şurup, histaminin etkilerini azaltıcı, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, iltihap önleyici, ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan hormonları azaltarak iltihabı giderir. İltihabı  giderici (çözücü) etkisinin ardından ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklıklarını, burundaki damarları daraltmak (büzmek) suretiyle giderir. Aynı zamanda ateş, ağrı ve burun tıkanıklığı ile birlikte gelişen, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı gözlerde kızarma, yaşarma, kaşınma, ödem, hapşırma, öksürük, burun akıntısı gibi alerjik belirtileri giderir. DROFLU COLD, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar,

Görsel Yok

FENABRIN COLD Şurup

Eylül 9, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi: İlacın etken maddesi İbuprofen, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür‘ dür. FENABRIN COLD Şurup, histaminin etkilerini azaltıcı, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, iltihap önleyici, ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan hormonları azaltarak iltihabı giderir. İltihabı  giderici (çözücü) etkisinin ardından ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklıklarını, burundaki damarları daraltmak (büzmek) suretiyle giderir. Aynı zamanda ateş, ağrı ve burun tıkanıklığı ile birlikte gelişen, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı gözlerde kızarma, yaşarma, kaşınma, ödem, hapşırma, öksürük, burun akıntısı gibi alerjik belirtileri giderir. FENABRIN COLD,  soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, saman nezlesi,