Görsel Yok

COLDEKS Kapsül

Eylül 3, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Parasetamol (325 mg), Klorfeniramin maleat (1 mg), Fenilefrin hidroklorür (5 mg) ve Noskapin (10 mg) ‘dır. COLDEKS Kapsül, ağrı kesici, ateş düşürücü, üst solunum yollarında burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtileri, kuru öksürük ve tıkanıklığı giderici etkilere sahiptir. Beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür, ağrıyı keser; vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı üst solunum yollarındaki alerjik belirtilerde antihistaminik etki eder; burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar; öksürüğün sıklığını ve şiddetini azaltır.    COLDEKS, soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit, sinüzit gibi üst