Görsel Yok

SINECOD 1,5 mg/ml Şurup

Mart 10, 2021 admin 0

Butamirat sitrat adlı etken maddeyi içinde bulunduran SINECOD 1,5 mg/ml Şurup sırasıyla; Solunum Sistemi, Öksürük ve Soğuk Algınlığı İlaçları, Öksürük Kesiciler, Diğer Öksürük Kesici İlaçlar ve butamirat sitrat şeklinde sınıflandırılmış olup, R05DB13 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SINECOD 1,5 mg/ml Şurup, GLAXOSMITHKLINE TÜKETİCİ SAĞLIĞI  firmasının ürünüdür . SINECOD için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SINECOD ne ilacıdır; SINECOD’e başlamadan önce uyulması gerekenler,  SINECOD dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; SINECOD kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SINECOD

Görsel Yok

OXOBEST 50 mg/5 ml şurup

Kasım 19, 2019 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : OXOBEST 50 mg/5 ml şurup, öksürük giderici bir ilaç olup, etken madde olarak Oksolamin fosfat ihtiva eder. Grip, soğuk algınlığı, rinit (nezle), boğmaca ve kronik bronşite, bronşektaziye bağlı öksürükte veya farenjit, orta kulak iltihabı, gırtlak iltihabı, rinit (nezle) gibi ÜSYE iltihabi hastalıklarına bağlı öksürükte; balgam akışkanlığını arttırarak kolayca dışarıya atılmasını sağlar ve iltihap oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Kullanımı 6 yaş üzeri çocuklar , adölesanlar ve tablet yutmakta zorlanan erişkinler içindir.   OXOBEST 50 mg/5 ml şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar: Etken maddeye (Oksolamine) veya ilacın diğer maddelerine karşı çocuğunuzda veya sizde daha önceleri ilaca karşı duyarlılık geliştiyse;

Görsel Yok

KATACOLD PEDİATRİK Şurup

Şubat 27, 2019 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : KATACOLD PEDİATRİK Şurup, çocuklarda görülen göz yaşarması, burun akıntısı, kuru öksürük, boğaz yanması, ateş ve ağrıyı  içeren alerjik rinit (nezle), gribal enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı semptomlarında kullanılan bir ilaçtır. İlacın içeriğinde bulunan etken maddelerinden Parasetamol ağrının ve yükselmiş vücut ısısının düşürülmesini, Klorfeniramin maleat vücutta bulunan histaminin etkilerinin engellemesini, Butamirat sitrat ise balgamsız kuru öksürüğün baskılanmasını sağlamaktadır.   KATACOLD PEDİATRİK Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar: KATACOLD kullandıktan sonra nefes alma güçlüğü, yüzünüzde, ağız kenarlarında, dil veya boğazınızda şişlik,  kurdeşen gibi ilaca karşı bir alerji geliştiyse ilacın kullanımını kesip acilen hekiminizle görüşmelisiniz. Çocuğunuza KATACOLD verirken  ağrıya, ateşe veya alerjiye

Görsel Yok

OPSIS Şurup

Mart 28, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Efedrin hidroklorür ve Guaifenesin‘ dir. OPSIS Şurup, bronş kaslarını gevşeterek bronşları genişletir, burun içindeki damarları sıkar ve şişmeyi önler. Rahat nefes almayı sağlar. Solunum yolundaki salgıların yapışkanlığını ve koyu balgamın yoğunluğunu azaltarak verimli bir öksürük oluşturur. Böylece  balgamın kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlayarak göğüs tıkanıklıklarını azaltır. Öksürük ve nefes darlığı ile seyreden tüm alerjik olan veya olmayan hastalıkların tedavisinde, kısa bir süre içinde hastanın genel durumunun düzeltilmesi ve hastalığın kontrol altına alınmasında etkili bir ilaçtır. OPSIS, nefes darlığının görüldüğü bronşiyal astım,  kronik bronşit (uzun süren bronş iltihabı), amfizem (doku veya organlarda aşırı hava birikmesi), trakeit (soluk borusu

Görsel Yok

CODACTIV FORT 22,5 mg/5 ml Şurup

Ocak 24, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Butamirat sitrat‘ tır. CODACTIV FORT 22,5 mg/5 ml Şurup, öksürük  baskılayıcı etkisi olan öksürük kesici bir ilaçtır. CODACTIV FORT, değişik sebeplere bağlı akut (kısa süre içerisinde gelişen) öksürük ve ameliyat ya da bronkoskopi  öncesi ve sonrasında gelişen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde  kullanılmaktadır. Kullanımı 6 yaş ve üzeri çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.   CODACTIV FORT 22,5 mg/5 ml Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. CODACTIV FORT, değişik sebeplere bağlı akut (kısa süre içerisinde gelişen) öksürük ve ameliyatlarda ya da bronkoskopi  öncesi ve sonrasında gelişen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde kullanılır. Balgam söktürücü özelliği olan başka başka bir

Görsel Yok

KREVAL PLUS 22,5 mg/5 ml Şurup

Ocak 24, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Butamirat sitrat‘ tır. KREVAL PLUS 22,5 mg/5 ml Şurup, öksürük  baskılayıcı etkisi olan öksürük kesici bir ilaçtır. KREVAL PLUS, değişik sebeplere bağlı akut (kısa süre içerisinde gelişen) öksürük ve ameliyat ya da bronkoskopi  öncesi ve sonrasında gelişen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde  kullanılmaktadır. Kullanımı 6 yaş ve üzeri çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.   KREVAL PLUS 22,5 mg/5 ml Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. KREVAL PLUS, değişik sebeplere bağlı akut (kısa süre içerisinde gelişen) öksürük ve ameliyatlarda ya da bronkoskopi  öncesi ve sonrasında gelişen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde kullanılır. Balgam söktürücü özelliği olan

Görsel Yok

KREVAL MAX 22,5 mg/5 ml Şurup

Ocak 24, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Butamirat sitrat‘ tır. KREVAL MAX 22,5 mg/5 ml Şurup, öksürük  baskılayıcı etkisi olan öksürük kesici bir ilaçtır. KREVAL MAX, değişik sebeplere bağlı akut (kısa süre içerisinde gelişen) öksürük ve ameliyat ya da bronkoskopi  öncesi ve sonrasında gelişen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde  kullanılmaktadır. Kullanımı 6 yaş ve üzeri çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.   KREVAL MAX 22,5 mg/5 ml Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. KREVAL MAX, değişik sebeplere bağlı akut (kısa süre içerisinde gelişen) öksürük ve ameliyatlarda ya da bronkoskopi  öncesi ve sonrasında gelişen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde kullanılır. Balgam söktürücü özelliği

Görsel Yok

KATARİN PLUS B PEDİATRİK Şurup

Aralık 26, 2017 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Parasetamol, Butamirat sitrat ve Klorfeniramin maleat‘ dır.  KATARİN PLUS B PEDİATRİK Şurup, ağrı kesici, ateş düşürücü, histaminin etkilerini engelleyici ve öksürük kesici özelliklere  sahip bir ilaç olup, tesirlerini şöyle gösterir;  beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek vücut ısısını düşürür, beyne giden ağrı sinyallerinin iletimini durdurmak suretiyle de ağrıyı  keser; öksürük baskılayıcı etkisiyle öksürüğün sıklığını ve şiddetini azaltır; vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı gözlerde kızarma, yaşarma, kaşınma, ödem, hapşırık, burun akıntısı gibi alerjik belirtileri giderir. KATARİN PLUS B, nezle, saman nezlesi, grip, soğuk algınlığı, soluk borusu iltihabı, yutak iltihabı (farenjit), bademcik iltihabı (tonsilit), yüz sinüslerinin

Görsel Yok

LEVOPRONT 60 mg TABLET

Ocak 29, 2017 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Levodropropizin’dir. LEVOPRONT 60 mg TABLET, öksürük refleksi üzerinde etkisi olan,  öksürük kesici bir ilaçtır. Değişik sebeplere bağlı kuru öksürüğün (balgamsız öksürüğün) tedavisinde kullanılmaktadır.   LEVOPRONT 60 mg TABLET Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. LEVOPRONT tablet, öksürük kesici bir ilaçtır. Eğer karaciğer rahatsızlığınız var ise veya aşırı balgam çıkarıyorsanız ya da balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız; bu ilacı kullanmayınız. Ciddi böbrek yetmezliğiniz veya şeker (diyabet) hastasıysanız) ya da 65 yaşın üzerinde iseniz ; doktorunuz önermedikçe LEVOPRONT tablet kullanmayınız. Yedi günlük tedavi süresini geçmemek şartıyla öksürük kaybolana

Görsel Yok

DROPOLEV 60 mg/ml ORAL DAMLA

Ocak 29, 2017 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Levodropropizin‘dir. DROPOLEV 60 mg/ml ORAL DAMLA, öksürük refleksi üzerinde etkisi olan,  öksürük kesici bir ilaçtır. Çeşitli sebeplere bağlı kuru öksürüğün (balgamsız öksürüğün) giderilmesinde kullanılmaktadır. DROPOLEV 60 mg/ml ORAL DAMLA Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. DROPOLEV, öksürük kesici bir ilaçtır. Eğer ağır karaciğer hastalığınız varsa veya aşırı balgam çıkarıyorsanız ya da balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız; bu ilacı kullanmayınız. Ciddi böbrek yetmezliğiniz veya diyabetiniz (şeker hastalığınız) varsa ya da 65 yaşın üzerinde iseniz ; doktorunuza danışmadan kullanmayınız. 7 gün günlük tedavi süresini aşmamak kaydıyla öksürük kaybolana kadar ya