Görsel Yok

SETAPAR 500 mg Tablet

Kasım 15, 2020 doktorbey 0

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :   İlaç Marka İsmi: SETAPAR 500 mg Tablet. Endikasyon Bilgisi: Parasetamol adlı etken maddeyi içinde bulundurur. SETAPAR Tablet, hafif-orta ateş ve ağrıda semptomatik tedavi için; ateş düşürücü, ağrı kesici. SETAPAR Tablet DOZAJI : 12 yaşından büyük çocuk ve yetişkinler için 4-6 saatlik aralıklarla 1-2 tablet (500-1000 mg). Günlük maksimum 4 g. Tedavi 3 -5 günle sınırlı tutulmalıdır. Kontrendikeleri: ciddi böbrek, karaciğer hastalığı, etken maddeye aşırı duyarlılık. Etkileşimi :Antikonvülsanlar, domperidon, antiepileptik ilaçlar, Propantelin, oral antikoagulanlar, sarı kantaron, oral kontraseptifler, azidotimidin, alkol, metoklopramid, kolestiramin, ranisetron, tropisetron. SETAPAR Tablet, hamilelikte B kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan

Görsel Yok

DEXAPHEN 25 mg /500 mg film kaplı tablet

Kasım 15, 2020 doktorbey 0

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :   İlaç Marka İsmi: DEXAPHEN 25 mg /500 mg film kaplı tablet. Deksketoprofen (25 mg), Parasetamol (500 mg) adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Endikasyon Bilgisi: Romatizma ağrısı, kireçlenme, iltihabi ağrılar, gut, kas ve eklem ağrısı, ameliyat ağrıları, dismenorede (regl sancılarında); analjezik, antipiretik ve antiromatik olarak. DOZAJI: Gerektiğinde günde 8 saatlik aralıklarla 3 kere 1 er tablet şeklinde yemekten yarım saat önce. Kontrendikeleri: Parasetamol veya  deksketoprofen  alerjisi ve diğer bileşenlere duyarlılık, ciddi kalp, böbrek ve karaciğer yetmezlikleri, Glikoz-6-fosfat dehidrogenaz enzim (G6PD) eksikliği, mide bağırsak ülseri, astım. DEXAPHEN, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde de hekime

Görsel Yok

PARAPLUS efervesan tablet

Haziran 8, 2020 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Parasetamol, Asetilsalisilik asit, Kafein’dir. Vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri  azaltan PARAPLUS Efervesan Tablet, hafif ve orta derecedeki ağrı ve ateşte etkilidir. PARAPLUS , diş ağrısı, migren, baş ağrısı, akut bel-omuz, boyun, sırt ve kol ağrıları vb. kas ve eklem ağrıları, siyatik, nevraljik ağrılar ve regl sancılarında; ayrıca soğuk algınlığına bağlı vücut ağrıları,  üşüme ve ateşin giderilmesinde kullanılabilir.  Kullanımı 16 yaş ve üzeri gençler ve yetişkinler içindir.   PARAPLUS 200 mg/250 mg/50 mg efervesan tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : Geçmiş zamanda salisilik asit ve  benzeri veya başka bir non-steroid antienflamatuar ilaç

Görsel Yok

KIDMOL 120 mg/5 ml oral süspansiyon

Aralık 6, 2019 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : KIDMOL 120 mg/5 ml oral süspansiyon’un etken maddesi parasetamol’dür. Bebekler ve küçük çocukların diş çıkarma ve aşılama evrelerinde veya soğuk algınlığı, solunum yollarının hastalığı ve kulak burun boğaz hastalıklarıyla birlikte ortaya çıkan ateş ve ağrının giderilmesi için kullanılır.   KIDMOL oral süspansiyon (Şurup) Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : KIDMOL şurubun içindeki aktif maddeye veya diğer bileşenlere daha önceden bir hassasiyet yaşadıysanız; bu ilacı kullanmanız önerilmez. 4 kilodan küçük bebeklere vermeyiniz.  KIDMOL şurup, ağır böbrek ya da siroz dahil karaciğer rahatsızlığı olanlarda kullanılmamalıdır. Kloramfenikol, rifampisin içeren antibiyotikle veya kumarin, varfarin gibi kanda pıhtılaşmayı önleyici bir ilaçla tedavi görüyorsanız,

Görsel Yok

AFERİN PLUS Film Tablet

Ağustos 1, 2019 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : AFERİN PLUS Film Tablet, üst solunum yollarının akut enfeksiyonlarına bağlı ağrı, ateş, burun tıkanıklığı, hapşırma ve burun akıntısı gibi belirtilerinin giderilmesi için kullanılır . AFERİN PLUS Film Tablet, bir ağrı kesici ve ateş düşürücü (parasetamol), bir antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve mukozanın şişkinliğini azaltarak tıkanıklıkları gideren bir dekonjestan (psödoefedrin hidroklorür) olmak üzere 3 etken maddeyi ihtiva eden kombine bir ilaçtır. AFERİN PLUS ,30 film kaplı tablet içeren, blister ambalajda ve karton kutu içinde piyasaya sunulmuştur.   AFERİN PLUS film tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : Eğer AFERİN PLUS’ın içeriğindeki parasetamol, psödoefedrin veya klorfeniramin adlı etkin maddelere veya yardımcı

Görsel Yok

KATACOLD PEDİATRİK Şurup

Şubat 27, 2019 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : KATACOLD PEDİATRİK Şurup, çocuklarda görülen göz yaşarması, burun akıntısı, kuru öksürük, boğaz yanması, ateş ve ağrıyı  içeren alerjik rinit (nezle), gribal enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı semptomlarında kullanılan bir ilaçtır. İlacın içeriğinde bulunan etken maddelerinden Parasetamol ağrının ve yükselmiş vücut ısısının düşürülmesini, Klorfeniramin maleat vücutta bulunan histaminin etkilerinin engellemesini, Butamirat sitrat ise balgamsız kuru öksürüğün baskılanmasını sağlamaktadır.   KATACOLD PEDİATRİK Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar: KATACOLD kullandıktan sonra nefes alma güçlüğü, yüzünüzde, ağız kenarlarında, dil veya boğazınızda şişlik,  kurdeşen gibi ilaca karşı bir alerji geliştiyse ilacın kullanımını kesip acilen hekiminizle görüşmelisiniz. Çocuğunuza KATACOLD verirken  ağrıya, ateşe veya alerjiye

Görsel Yok

BERKO-SETAMOL 120 mg/5 ml Şurup

Ekim 11, 2018 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Parasetamol‘ dur. BERKO-SETAMOL 120 mg/5 ml Şurup, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonlar, nezle, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı-tonsillit, yutak iltihabı-farenjit, yüz sinüzlerinin iltihabı (sinüzit) kulak-burun-boğaz hastalıkları ve akut bronşit, akciğer iltihabı-pnömoni  gibi solunum yolu enfeksiyonları eşliğinde görülen ağrı ve ateş durumlarında enfeksiyonu tedavi edici diğer ilaçların yanında ağrı kesici ve düşürücü olarak kullanılır, ayrıca BERKO-SETAMOL, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen yüksek ateşin düşürülmesi ve ağrının giderilmesinde kullanılır.  Kullanımı bebekler ve çocuklar içindir. BERKO-SETAMOL 120 mg/5 ml Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : İlacın

Görsel Yok

BERKO-SETAMOL 500 mg Tablet

Ekim 9, 2018 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Parasetamol‘ dür. BERKO-SETAMOL 500 mg Tablet, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. BERKO-SETAMOL, soğuk algınlığı  ve gribal enfeksiyonlara bağlı ateş, üşüme, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı gibi hastalık belirtilerinin giderilmesinde ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak;  migren, baş ağrısı, diş ağrısı, diş çekimi sonrası ağrılar, vücut kırıklığı, eklem ağrıları, romatizmal ağrılar, kas ağrısı, bel-sırt-boyun ağrısı gibi akut kas ve iskelet sistemi ağrıları, kireçlenmeye bağlı ağrılar ile kas ve eklemlerde incinme/burkulma ve zedelenmeye bağlı ağrılar ve bayanlarda adet dönemi (dismenore)  sancılarında ağrı kesici olarak kullanılır. Kullanımı 12

Görsel Yok

TYLOLHOT DAY Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

Temmuz 14, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Parasetamol (500 mg), Klorfeniramin Maleat (2 mg) ve Psödoefedrin hidroklorür (30 mg)‘ dır. TYLOLHOT DAY Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, ağrı kesici, ateş düşürücü, üst solunum yollarında burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtileri ve tıkanıklığı giderici etkilere sahiptir. İlacın etken maddelerden Parasetamol, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür, ağrıyı keser; Klorfeniramin Maleat, vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı üst solunum yollarındaki  alerjik belirtilerde antihistaminik etki eder;  Psödoefedrin hidroklorür ise burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar. TYLOLHOT DAY, soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit,

Görsel Yok

TYLOLFEN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

Temmuz 14, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Parasetamol, Klorfeniramin Maleat ve Psödoefedrin hidroklorür‘ dür. TYLOLFEN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, ağrı kesici, ateş düşürücü, üst solunum yollarında burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtileri ve tıkanıklığı giderici etkilere sahiptir. İlacın etken maddelerden Parasetamol, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür, ağrıyı keser; Klorfeniramin Maleat, vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı üst solunum yollarındaki  alerjik belirtilerde antihistaminik etki eder;  Psödoefedrin hidroklorür ise burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar. TYLOLFEN, soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit, sinüzit gibi üst solunum yolu akut enfeksiyonları