Görsel Yok

VOLPAN KOMPOZE Film Tablet

Ocak 28, 2021 doktorbey 0

Parasetamol (500 mg), kodein fosfat (30 mg) ve kafein (30 mg) etken maddesini içinde bulunduran VOLPAN KOMPOZE Film Tablet, sırasıyla;  Sinir Sistemi, Analjezikler, Diğer Analjezik ve parasetamol kombinasyonları şeklinde sınıflandırılmış olup, N02BE51 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden kontrole tabi reçeteyle temin edebileceğiniz VOLPAN KOMPOZE, HÜSNÜ ARSAN İLAÇLARI firmasının ürünüdür. VOLPAN KOMPOZE için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, VOLPAN KOMPOZE ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, VOLPAN KOMPOZE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; VOLPAN KOMPOZE kullanım şekli; VOLPAN KOMPOZE’nin yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde

Görsel Yok

PELUMM oral çözelti

Kasım 18, 2020 doktorbey 0

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :   İlaç Marka İsmi: PELUMM oral çözelti Endikasyon Bilgisi: Pelargonium sidoides kökü kuru ekstresi adlı etken maddeyi içinde bulundurur. PELUMM, Anjin, rinofarenjit, sinüzit ve bronşitte; semptom azaltıcı. PELUMM DOZAJI: 1-5 yaş aralığı günde 3×10 damla;  6-12 yaş aralığı günde 3-20 damla; 12 yaşından büyükler günde 3×30 damla  şeklinde; sabah, öğle ve akşam yemeklerden takriben 30 dakika önce. Kontrendikeleri: İlacın içindeki etken veya diğer bileşenlere alerji; aktif kanama ya da yüksek kanama riski. renal veya hepatik bozukluk. PELUMM, hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan kullanılmaz. Etkileşim: kanda pıhtılaşmayı azaltan preperatlar (Kumarin türevleri). PELUMM yan etkisi:

Görsel Yok

GRIBEX COLD & FLU film kaplı tablet

Ekim 29, 2020 doktorbey 0

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :   İlaç Marka İsmi: GRIBEX COLD & FLU 200 mg/30 mg/4 mg film kaplı tablet.  Etken maddesi İbuprofen, Psödoefedrin hidroklorür ve Klorfeniramin Maleat’tır.  Kullanımı: Analjezik, antiinflamatuvar, antipiretik, antihistanik etkileri ve üst solunum yollarında dekonjestan etkisiyle soğuk algınlığı, grip tedavisi. GRİBEX COLD FLU, hamilelikte birinci ve ikinci trimesterde C, 3. trimesterde D kategorisindedir ve anne sütüyle bebeğe geçer. Kontrendikeleri: Risperidon’a aşırı hassasiyet durumu, Monoamin oksidaz inhibitörleri ile eşzamanlı kullanımı, 12 yaşından küçükler,  koroner arter by-pass ameliyatı sonrası ve öncesi, geçmişte veya halen varolan gastrointestinal kanama ya da ülser, ağır böbrek, karaciğer, koroner arter, kalp yetmezliği, 

Görsel Yok

AFERİN PLUS Film Tablet

Ağustos 1, 2019 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : AFERİN PLUS Film Tablet, üst solunum yollarının akut enfeksiyonlarına bağlı ağrı, ateş, burun tıkanıklığı, hapşırma ve burun akıntısı gibi belirtilerinin giderilmesi için kullanılır . AFERİN PLUS Film Tablet, bir ağrı kesici ve ateş düşürücü (parasetamol), bir antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve mukozanın şişkinliğini azaltarak tıkanıklıkları gideren bir dekonjestan (psödoefedrin hidroklorür) olmak üzere 3 etken maddeyi ihtiva eden kombine bir ilaçtır. AFERİN PLUS ,30 film kaplı tablet içeren, blister ambalajda ve karton kutu içinde piyasaya sunulmuştur.   AFERİN PLUS film tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : Eğer AFERİN PLUS’ın içeriğindeki parasetamol, psödoefedrin veya klorfeniramin adlı etkin maddelere veya yardımcı

Görsel Yok

COLDFEN ZERO 200 mg/2 mg film tablet

Temmuz 31, 2019 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : COLDFEN ZERO 200 mg/2 mg film tablet, etken madde olarak 200 mg ibuprofen,  2 mg klorfeniramin maleat ihtiva eder. COLDFEN ZERO, ateş, baş ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük, hapşırma, burun akıntısı veya tıkanıklığı,  genel vücut kırgınlığı, vücut ağrıları eşliğinde seyreden gribal enfeksiyonlar, soğuk algınlığı ve sinüzit, yutak, bademcik iltihabı gibi diğer enfeksiyonlarda kullanılmaktadır. COLDFEN ZERO ve diğer steroid  yapıda olmayan olmayan iltihap giderici ilaçlar hastalık belirtilerini maskeleyebilir. Hastalık belirtilerinin giderilmesinde en düşük doz ve en kısa süreyle kullanmak, COLDFEN ZERO’nun istenmeyen etkilerini en aza indirir. . COLDFEN ZERO film tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar : COLDFEN ZERO ve

Görsel Yok

KATACOLD PEDİATRİK Şurup

Şubat 27, 2019 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi : KATACOLD PEDİATRİK Şurup, çocuklarda görülen göz yaşarması, burun akıntısı, kuru öksürük, boğaz yanması, ateş ve ağrıyı  içeren alerjik rinit (nezle), gribal enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı semptomlarında kullanılan bir ilaçtır. İlacın içeriğinde bulunan etken maddelerinden Parasetamol ağrının ve yükselmiş vücut ısısının düşürülmesini, Klorfeniramin maleat vücutta bulunan histaminin etkilerinin engellemesini, Butamirat sitrat ise balgamsız kuru öksürüğün baskılanmasını sağlamaktadır.   KATACOLD PEDİATRİK Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar: KATACOLD kullandıktan sonra nefes alma güçlüğü, yüzünüzde, ağız kenarlarında, dil veya boğazınızda şişlik,  kurdeşen gibi ilaca karşı bir alerji geliştiyse ilacın kullanımını kesip acilen hekiminizle görüşmelisiniz. Çocuğunuza KATACOLD verirken  ağrıya, ateşe veya alerjiye

Görsel Yok

IBURAMIN ZERO Film Tablet

Ağustos 12, 2018 doktorbey 0

Endikasyon Bilgisi: İlacın etken maddesi Ibuprofen, Klorfeniramin Maleat‘ tır. İBURAMİN ZERO 200 mg/2 mg Film Kaplı Tablet, histaminin etkilerini giderici, iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Vücutta ağrıya ve iltihaba sebep olan fizyolojik etkenleri azaltarak iltihabı giderir ve ağrıyı keser. İltihabı çözücü etkisinin ardından ateşi düşürür. Ayrıca vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı gözlerde kaşınma, yaşarma, kızarma, şişlik, öksürük, hapşırık, burun akıntısı gibi alerjik belirtileri iyileştirir. İBURAMİN ZERO, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, nezle, alerjik nezle, yutak iltihabı (farenjit), larenjit, yüz sinüslerinin iltihabı (sinüzit), soluk borusu iltihabı gibi kulak-burun-boğaz hastalıklarında karşımıza çıkan ateş, öksürük, hapşırma, burun akıntısı, burun

Görsel Yok

TYLOLHOT DAY Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

Temmuz 14, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Parasetamol (500 mg), Klorfeniramin Maleat (2 mg) ve Psödoefedrin hidroklorür (30 mg)‘ dır. TYLOLHOT DAY Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, ağrı kesici, ateş düşürücü, üst solunum yollarında burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtileri ve tıkanıklığı giderici etkilere sahiptir. İlacın etken maddelerden Parasetamol, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür, ağrıyı keser; Klorfeniramin Maleat, vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı üst solunum yollarındaki  alerjik belirtilerde antihistaminik etki eder;  Psödoefedrin hidroklorür ise burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar. TYLOLHOT DAY, soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit,

Görsel Yok

TYLOLFEN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

Temmuz 14, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi Parasetamol, Klorfeniramin Maleat ve Psödoefedrin hidroklorür‘ dür. TYLOLFEN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, ağrı kesici, ateş düşürücü, üst solunum yollarında burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtileri ve tıkanıklığı giderici etkilere sahiptir. İlacın etken maddelerden Parasetamol, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür, ağrıyı keser; Klorfeniramin Maleat, vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı üst solunum yollarındaki  alerjik belirtilerde antihistaminik etki eder;  Psödoefedrin hidroklorür ise burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar. TYLOLFEN, soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit, sinüzit gibi üst solunum yolu akut enfeksiyonları

Görsel Yok

BIKARAMIN COLD Şurup

Mart 27, 2018 admin 0

Endikasyon Bilgisi: İlacın etken maddesi İbuprofen, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür‘ dür. BIKARAMIN COLD Şurup, histaminin etkilerini azaltıcı, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, iltihap önleyici, ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan hormonları azaltarak iltihabı giderir. İltihabı  giderici (çözücü) etkisinin ardından ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklıklarını, burundaki damarları daraltmak (büzmek) suretiyle giderir. Aynı zamanda ateş, ağrı ve burun tıkanıklığı ile birlikte gelişen, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı gözlerde kızarma, yaşarma, kaşınma, ödem, hapşırma, öksürük, burun akıntısı gibi alerjik belirtileri giderir. BIKARAMIN COLD, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, saman nezlesi,