ACCOLATE Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Zafirlukast’tır. ACCOLATE Film Tablet, polen gibi alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir ilaçtır. Salgılanan kimyasallar engellenmedikleri takdirde akciğerlerde şişlik ve astımla sonuçlanacak durumlara sebep olur. 12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde astım ataklarının engellenmesi veya giderilmesi için kullanılır.

ACCOLATE Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. 12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde astım ataklarının engellenmesi veya giderilmesi için kullanılır.
  3. İlacı kullanmaya başladıktan sonra birkaç  hafta içerisinde belirtilerinizde iyileşme görülmezse doktorunuzla görüşünüz.
  4. Eğer karaciğer hastalığınız, böbrek yetmezliğiniz ya da aspirine karşı alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  5. Bu ilacı başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi tedavisi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
  6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ACCOLATE Film Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Bu ilacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemeklerden 1 saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra aç karnına alabilirsiniz.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, karın ağrısı, iştah kaybı, kaşıntı, halsizlik, ciltte isilik, kaşıntı, koyu idrar, ciltte ve gözlerde sarılık, kötüleşen astım semptomları gibi yan etkilerde tıbbı yardım almak için doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Zafirlukast
İlaç Marka İsmi: ACCOLATE Film Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*