ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Vitamin A, Vitamin C, Vitamin E ve Selenyum‘ dur.  ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül, yağ emilim bozuklukları, karaciğer yetmezliği-safra kanalı tıkanıklığı, uzun süre devam eden ishal ve bağırsak emilim bozukluklarında  A, C, E vitaminleri eksikliğinde ve selenyum ihtiyacının karşılanması için kullanılmaktadır.  Ayrıca A, C ve E vitaminlerinin ve selenyumun antioksidan etkilerinden dolayı genel sağlığın korunmasında kullanılır.

ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. ACE PLUS SELENYUM, A, C, ve E vitamini eksikliğinde ve Selenyumun gerekli olduğu durumlarda kullanılmaktadır.
  3. Diğer A vitamini ihtiva eden ilaçlarla veya başka multivitamin içeren prepatlarla birlikte kullanmayınız.
  4. ACE PLUS SELENYUM’ u doktorunuzun önerdiği süre ve dozda alınız. Yüksek dozlarda kullanılması durumunda bulantı, kusma, iştahsızlık, uyku hali, deri döküntüleri gibi istenmeyen etkilere maruz kalabilirsiniz.
  5. •9 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde A, C, E vitaminleri ve selenyuma ihtiyaç artar. Bu durumlarda doktor önerisiyle uygun dozlarda kullanılabilir.

ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül’ün kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.Takviye olarak günde 1-2 yumuşak kapsül, tedavi amacıyla günde 2-3 yumuşak kapsül alınır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
  2. Tedaviden 2-6 hafta sonra ellerde, avuç içlerinde ya da ayak tabanında ve daha az miktarda yüzde sarı renk oluşması yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin A (Beta-caroten), Vitamin C, Vitamin E, Selenyum
İlaç Marka İsmi:  ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*