Görsel Yok

Cetaflu Forte Tablet

Temmuz 25, 2014 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Parasetamol (650 mg), Klorfeniramin maleat (4 mg) ve Fenilefrin hidroklorür (10 mg)‘ dır.  Cetaflu Forte Film Tablet, ağrı kesici, ateş düşürücü, üst solunum yollarında burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtileri ve tıkanıklığı giderici etkilere sahiptir. Beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür, ağrıyı keser; vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı üst solunum yollarındaki alerjik belirtilerde antihistaminik etki eder; burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar. Cetaflu Fort, soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit, sinüzit gibi üst solunum yolu akut enfeksiyonları ile birlikte görülen gözlerde

Görsel Yok

ULTRAFEN Süspansiyon

Haziran 24, 2014 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etkin maddesi   İbuprofen‘ dir. Bu etken madde vücutta ağrıya ve iltihaba sebep olan hormonları azaltarak çalışır. ULTRAFEN Süspansiyon (şurup), iltihap giderici ve ağrı kesici bir ilaçtır. Ağrı kesici ve iltihap giderici etki mekanizmasının ardından ateşi düşürür. ULTRAFEN şurup, 6 aylıktan büyük bebekler ve çocukların diş çıkarma evrelerinde sık rastlanan ateşli durumlarda ve grip, soğuk algınlığı, kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarında görülen ateşle ağrının geçirilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca, iltihabı çözücü etkisi sayesinde aynı amaçlar için çocuklarda rastlanan eklemlerde iltihap, ağrı ve şekil bozukluğu ile beliren Juvenil romatoid artrit, baş, diş ağrısı, diş tedavisi ve diş eti apsesi ağrıları, ameliyatların ardından karşılaşılan ateş-ağrı, yumuşak doku zedelenmeleri,