ALORES Şurup

Endikasyon bilgisi :

İlacın etken maddesi  Desloratadin’dir.  ALORES Şurup, vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı deride kabartı, kızarıklık,  kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, damakta kaşınma ve  hapşırık gibi alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Kurdeşene (ürtiker) bağlı kaşıntının giderilmesinde,  deride kabartı ve kızarıklık gibi belirtilerin ortadan kaldırılmasında ve  alerjik rinite ( Saman nezlesi ve ev tozu   akarlarına  karşı alerji gibi) bağlı burunda tıkanıklık, akıntı ve kaşıntı, hapşırık, öksürük, damakta kaşınma,  gözlerde kızarıklık, sulanma ve yaşarma gibi belirtilerin giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 1 yaş ve üzeri bebekler ve çocuklar içindir.

 ALORES Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın içindeki etken maddeye veya diğer maddelere karşı bir alerji hassasiyetiniz varsa; kullanmayınız
 2. 1 yaşından küçük bebeklerde kullanmayınız.
 3. Eğer böbrek hastalığınız varsa; kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 4. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.
 5. Uyuklamaya sebebiyet vermese de, araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 6. ALORES şurubun hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışılmadan kullanılması tavsiye edilmez.

 ALORES Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ALORES kullanımı sadece hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için şurubun kendi ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. ALORES yemek sonrası veya öğün aralarında da kullanılabilir.
 3. Çocuk dozu: 1- 5 yaş günde 1 defa yarım ölçek (1,25 mg); 6-11 yaş günde 1 defa 1 ölçek (2,5 mg); .
 4. 12 yaş üstü ve yetişkin dozu: günde 1 defa 2 ölçek (5 mg) önerilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. ALORES kullanırken, şiddetli karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda, boğaz ve dilde şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
 2. Yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı, ağızda kuruluk, baş ağrısı ve 2 yaş altı çocuklarda diyare, ateş, uyuyamama yaygın yan etkilerdir.
 3. Çarpıntı, karaciğer iltihabı, sersemlik, mide bulantısı veya ağrı, şişkinlik, ishal, miyalji, bilirubinde yükselme, halüsinasyonlar, uykulu hal, nöbet, döküntü, psikomotor hiperaktivite, taşikardi, karaciğer enzimlerinde artma; çok nadir görülebilecek yan etkilerdir (10,000 hastanın birinden az)

İlaç Etken Maddesi:  Desloratadin
İlaç Marka İsmi: ALORES 2.5 mg/5 ml şurup

ALORES, sırasıyla; Solunum Sistemi, Sistemik Antihistaminikler, Diğer Sistemik Antihistaminikler ve Desloratadin şeklinde sınıflandırılmış olup, R06AX27 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ALORES, BERKO İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür.

ALORES Şurup’a ait İlaç Prospektüsü (kullanım talimatı)


ALORES Şurup'a ait İlaç Prospektüsü (kullanım talimatı)

ALORES Şurup’un kısa ürün bilgilendirmesi

ALORES Şurup'un kısa ürün bilgilendirmesi

ALORES de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*