ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Diltiazem hidroklorür’dür. ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül, kalp ve  kan damarlarının gevşemesini sağlayarak,  kan akışını düzenler. Hipertansiyon (yüksek kan basıncı), anjina (göğüs ağrısı) ve kalp ritm bozuklukları  tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kalp ve  kan damarlarının gevşemesini sağlayarak,  kan akışını düzenler. Hipertansiyon (yüksek kan basıncı), anjina (göğüs ağrısı) ve kalp ritm bozuklukları  tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 3. Yakın zamanda kalp krizi öykünüz ve seyreden düşük tansiyonunuz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 4. Konjestif kalp yetmezliği, böbrek hastalığı ve karaciğer hastalığınız var bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuzu bilgilendiriniz.
 5. Kullanmakta olduğunuz diğer tansiyon ve kalp ilaçlarınızı doktorunuza söylemelisiniz.
 6. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettirmeniz gerekmektedir.
 7. Bu ilacı yüksek tansiyon için kullanıyorsanız, kendinizde iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını durdurmayınız. Çünkü yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 8. Bu ilacın kullanımını doktorunuza danışmadan bırakmayınız ve doz atlaması yapmayınız. Çünkü ilacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 9. İlacınızı düzenli bir şekilde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden doktorunuza tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 10. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkol ile birlikte alımı ilacın yan etkilerini arttırmaktadır. .
 11. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi şeklinin yalnızca bir parçasıdır. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı şekilde uymalısınız.
 12. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Genellikle günde bir defa alınır. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Yavaş, hızlı veya çarpıntılı kalp atışları, göğüs ağrısı,  sersemlik hissi, nefessiz kalma hissi, mide bulantısı, mide ağrısı, düşük ateş, iştah kaybı, koyu idrar, kil rengi dışkı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, sarılık, vücutta şişlik ve hızlı kilo alma  durumlarından herhangi birine sahip iseniz tıbbı yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Diltiazem hidroklorür

İlaç Marka İsmi:  ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*