AMİJEKSİN 500 mg/2 ml İM/İV Ampul

AMİJEKSİN 500 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, AMİJEKSİN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, AMİJEKSİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi AMİJEKSİN 500 mg/2 ml İM/İV Ampul hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

AMİJEKSİN 500 mg-2 ml İM-İV Ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

AMİJEKSİN 500 mg-2 ml İM-İV Ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

AMİJEKSİN 500 mg-2 ml İM-İV Ampul kısa ürün bilgisi

AMİJEKSİN 500 mg-2 ml İM-İV Ampul kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: amikasin adlı etken maddeyi içinde bulunduran AMİJEKSİN Ampul, belirli bakterilerin sebep olduğu ciddi enfeksiyonlarda; antibakteriyel- aminoglikozid grubu antibiyotik

AMİJEKSİN 500 mg, hamilelikte D kategorisindedir, emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

AMİJEKSİN 500 mg kontrendikeleri: etken maddeye ve benzerlerine alerji, myasthenia gravis.

Etkileşim: İndometazin, platin bileşikleri, anestezikler tiamin, Beta-laktam antibiyotikler, penisilinler,kas gevşeticiler, diüretik ilaçlar, sefalosporinler. Amfoterisin, Sisplatin, Bisfosfonatlar

AMİJEKSİN 500 mg yan etki: nadiren artralji, ateş, düşük tansiyon

AMİJEKSİN 500 mg İM/İV Ampul sırasıyla; Antienfektifler, Sistemik Antibakteriyeller, Aminoglikozidler ve Amiklasin şeklinde sınıflandırılmış olup, J01GB06 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz AMİJEKSİN, TÜM EKİP İLAÇ firmasının ürünüdür.
AMİJEKSİN de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz AMİJEKSİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. AMİJEKSİN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. AMİJEKSİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*