AMVASTAN 20 mg Film Tablet

Atorvastatin adlı etken maddeyi içinde bulunduran AMVASTAN, sırasıyla; Kalp Damar Sistemi, Lipid Metabolizmasına etkili ilaçlar, Serum Lipid Düşürücü İlaçlar, CoA redüctaze inhibitörleri ve atorvastatin şeklinde sınıflandırılmış olup, C10AA05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz AMVASTAN, WORLD MEDİCİNE İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

AMVASTAN için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, AMVASTAN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, AMVASTAN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; AMVASTAN kullanım şekli; AMVASTAN yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi AMVASTAN ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

AMVASTAN 20 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

AMVASTAN 20 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

AMVASTAN 20 mg Film Tablet Kısa Ürün Bilgisi

AMVASTAN 20 mg Film Tablet Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi atorvastatin kalsiyum trihidrat ( AMVASTAN ), hiperkolesterolemi ve kardiyovasküler riskten korunmada;  lipid düzenleyici

Doz: 10 mg-80 mg

Etkileşim: fusidik asit, siklosporin, digoksin, rifampin, telitromisin, verapamil, gemfibrozil, diltiazem, varfarin, AIDS ilaçları, amiodaron, kolşisin, klaritromisin, ketokonazol, astemizol, stiripentol, simetidin, antiasitler, oral kontraseptif haplar, ezetimib, fenazon, terfenadin, diğer lipid düzenleyiciler.

Hamilelikte X kategorisindedir, emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

Kontrendikeleri: yüksek serum transaminaz düzeyi, karaciğer bozukluğu, hepatit C hastalığı, emzirme, gebelik, atorvastatin alerjisi.

Yan etki; Karaciğer testlerinde değişiklikler, artralji, dispepsi, gaz, konstipasyon, hiperglisemi, epistaksis, nazofaranjit, diyare, alerji hassasiyeti.

AMVASTAN da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz AMVASTAN’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*