ANDOLOR Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metamizol sodyum’dur. ANDOLOR 2 ml 1 gr 10 Ampul,  ani ve kontrol edilemeyen normalin üstündeki ağrıda ve yüksek ateşte kullanılmaktadır. ANDOLOR Ampul,  böbrekte taş veya kum dökme ile alakalı safra ve idrar yolunda krampın eşlik ettiği ağrılar, sindirim sisteminin (mide, bağırsak) krampları; romatizmaya, kireçlenmeye, travmatik kemik kırığı, doku ezilmesi, gut, varis, fıtık ve siyatiğe bağlı ağrılar; grip, soğuk algınlığı yada enfeksiyon hastalıklarında düşürülemeyen yüksek ateşte; regl sancısının , migren ve diş apsesinin dayanılmaz ağrılarında hemen başlayan kuvvetli etkisi ile ağrıyı dindirerek, vücudu rahatlatır.

ANDOLOR 2 ml 1 gr 10 Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine daha evvel bir hassasiyet geliştiyse bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.
  2. ANDOLOR ampul üç aylıktan küçük, beş kilodan aşağı süt çocuklarına verilmemelidir.
  3. Eğer, mide veya bağırsaklarınızda iltihaplı bir hastalık veya ülser şüphesi,  böbrek veya karaciğer işlevlerinde ciddi yetersizlik, düşük tansiyon, nazal şişkinlik, lösemi, aneminiz ya da laktoz, galaktoza hassasiyetiniz, müzmin kurdeşeniniz var ise ANDOLOR ampulü hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.
  4. İlacın kullanımı süresince göğüs ağrısı, soluk alırken zorlanma, konuşma bozukluğu, görme veya denge bozukluğu gibi kalp ya da dolaşım problemi belirtilerinde acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
  5. Hamilelikte özellikle 6. aydan itibaren kullanılması doğmamış çocukta doğum kusuru görülebilir; süt veren kadınlarda ANDOLOR ampul emzirilen çocuğa zarar verir.
  6. ANDOLOR ampulün uygulanmasından sonra nabzınızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi gibi alışılmadık belirtilerde acilen doktora haber verilmeli ve doktor gelene kadar havadar bir yerde hasta baş aşağı vaziyette yatırılmalı ve soluk yolunun açık tutulmasına yardımcı olunmalıdır.
  7. ANDOLOR ampul az ağrılı durumların tedavisinde kullanılmamalıdır.

 

ANDOLOR 2 ml 1 gr 10 Ampul’ün Kullanım Şekli :

  1. Bu ilaç hekim tarafından nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız. Tavsiye edilen miktardan daha fazla ya da ANDOLOR Ampülün bırakılmasını gerektirecek hallerde devam etmeyi ısrarla uzatırsanız başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz etkiler.
  2. ANDOLOR Ampül , kas ya da toplardamar içine kullanılır. Ancak, 3 ila 11 aylık çocuklarda damardan verilmesi uygun değildir.

 

ANDOLOR 2 ml 1 gr 10 Ampul Yan Etkileri :

  1. ANDOLOR Ampül kullanımının ardından şuur kaybı, boğaz, yüz, dudaklarınızda veya dilinizde şişkinlik, soluma zorluğu gibi bir durum geliştiyse acilen hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi: Metamizol sodyum

İlaç Marka İsmi: ANDOLOR 2 ml 1 gr 10 Ampul

ANDOLOR Ampul İlaç Prospektüsü


ANDOLOR Ampul İlaç Prospektüsü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*