ANGIODEL Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Bensiklan Hidrojen Fumarat’tır.  ANGIODEL Tablet, beyinde, kol ve bacaklarda ve diğer çevre organlarda kan dolaşımı bozuklukların tedavisinde kullanılan kan düzenleyici bir ilaçtır. Beyin kan dolaşımının azalmasından veya bozulmasından dolayı görülen baş dönmesi, baş ağrıları, kulak çınlaması, uyku bozuklukları, psikolojik bozukluklar, konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık ve zihinsel bozukluklara yol açabilen beyinde damar sertliği tedavisinde, bacaklarda damar sertliği sebebiyle oluşan dolaşım bozuklukları ( tek bacakta üşüme, baldırlarda gece duyulan kramplar, his kusuru, istirahat halinde görülen aralıklı bacak ağrısı gibi) tedavisinde ve diyabetik damar bozuklukları ( bacaklarda ülserler gibi) tedavisinde kullanılır.

ANGIODEL Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ANGIODEL, beyinde, kol ve bacaklarda ve diğer çevre organlarda kan dolaşımı bozuklukların tedavisinde kullanılan kan düzenleyici bir ilaçtır.
 3. Eğer ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğunuz veya böbrek fonksiyon bozukluğunuz varsa ya da kanama probleminiz, kalp  ritm bozukluğunuz ya da daha önce geçirilmiş kalp krizi öykünüz varsa, son 3 gün içerisinde beyin kanaması geçirmişseniz, son bir yıl içinde beyin travması geçirdiyseniz  veya  sara (epilepsi) hastası iseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Bu durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer prostat büyümesine bağlı idrar yapma zorluğunuz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 5. Tansiyon ilacı, kalp ilacı, kan sulandırıcı ilaçlar, diğer damar genişletici ilaçlar, psikiyatrik ilaçlar ve anestezik ilaçlardan herhangi birini sürekli kullanıyorsanız, tedaviye başlamadan önce doktorunuza devamlı kullandığınız ilaçları söyleyiniz.
 6. 18 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. İlacın kullanımı baş dönmesine sebep olabilir. Bu nedenle tedaviniz sırasında araç veya makine kullanmayınız.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kesinlikte kullanmayınız.

ANGIODEL Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, karında şişkinlik, huzursuzluk, uyku bozuklukları, halüsinasyon ve geçici zihin bulanıklığı gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi:  Bensiklan Hidrojen Fumarat

İlaç Marka İsmi: ANGIODEL Tablet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*