ANJIOFLUX 250 LRU Yumuşak Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Sulodeksit‘ tir.  ANJIOFLUX 250 LRU Yumuşak Kapsül, kanın pıhtılaşmasını önleyen  (kanı sulandırıcı)  bir ilaçtır. Kronik toplardamar ülseri; kalp krizi sonrası damarlarda pıhtı oluşma ihtimali olan damar hastalıklarının tedavisinde; şeker hastalığı veya atardamar sertleşmesi sonucu oluşabilecek damar tıkanıklıklarının tedavisinde; beyni besleyen atardamar tıkanıklıklarında, şeker hastalığı, yüksek kan basıncı, kalp ağrısı, kalp çarpıntısı. baş dönmesi, baş ağrısı, ayaklarda ödem, görme bozulukları, ellerde ve ayaklarda morarmalara sebep olan kalp damar sistemi hastalığı ve beyin kan damarlarında oluşan tıkanmaların yol açtığı bunama belirtilerinin tedavisinde; toplardamarlarda pıhtı oluşumunun önlenmesi ve tedavisinde; küçük kan damarı hastalıklarının ve şeker hastalığına bağlı büyük kan damarı hastalılarının tedavisinde ve  bağışıklık sisteminden kaynaklı anti fosfolipid sendromu hastalığının tedavisinde kullanılır.  Asetilsalisilik asit (Aspirin) ve düşük moleküler heparin (kan pıhtılaşmasını önleyici ilaç) alımından hemen sonra verilmelidir.

 

ANJIOFLUX 250 LRU Yumuşak Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ANJIOFLUX, kanın pıhtılaşmasını önleyen  (kanı sulandırıcı)  bir ilaçtır.
 3. Eğer kalıtsal (doğuştan gelen veya kendiliğinden oluşan) kanama pıhtılaşma bozukluğu
  hastalığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.
 4. Tedaviniz kan pıhtılaşmasını önleyici veya geciktirici (antikoagülanlar) ile birlikte yapılıyorsa  düzenli aralıklarla kanın pıhtılaşma testlerinin yapılması gerekmektedir. Tedavi sırasında pıhtılaşma testleriniz hekiminiz tarafından devamlı takip edilecektir.
 5. •18 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.
 6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kesinlikte kullanmayınız.

 

ANJIOFLUX 250 LRU Yumuşak Kapsül’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte aç karnına alınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı gibi hafif  yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Sulodeksit
İlaç Marka İsmi: ANJIOFLUX 250 LRU Yumuşak Kapsül

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*