ANTI-BIT Şampuan

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Permetrin’dir. ANTI-BIT Şampuan, başta görülen  bit enfeksiyonu tedavisinde ve önlenmesinde kullanılır.

ANTI-BIT Şampuan Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Baş biti ve bit yumurtalarını öldürücü etkisi mevcuttur.
 3. Şampuanı size reçete edilen sürenin tamamı boyunca kullanınız. Bit enfeksiyonu tamamıyla temizlenmeden de belirtilerde iyileşmeler görülebilir. Eğer belirtilerinizde iyileşme görülmezse ya da daha da kötüleşirse acilen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
 4. Bit enfeksiyonunun tekrarlamaması için tüm giysilerinizi, çarşaflarınızı, taraklarınızı, fırçalarınızı sıcak su içinde güçlü bir temizleyici ile iyice yıkayınız. Yıkanamayan eşyalarınız için özel bit kontrol spreyleri kullanınız.
 5. Aile içindeki bireylere bit bulaşıp bulaşmadığını kontrol ediniz. Bit tarak, saç fırçası, saç bantları ve şapka yoluyla  ya da kafa kafaya temasla bulaşabilir.
 6. Şampuanı, ilk uygulamadan sonra ertesi gün tekrar uygulayınız. Daha sonra bit ve sirkelerin temizlendiğinden emin olmak için en az 7 gün bekleyip, 3. uygulamayı yapınız. Ancak bu uygulama 3 haftadan fazla tekrarlanmamalıdır.
 7. Ağzınıza, burnunuza,  gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Güneş yanığı, rüzgar yanığı, kuru, çatlak ve tahriş olmuş ciltlerde kullanmayınız.
 9. Bit enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan  enfeksiyon tamamıyla iyileşene kadar  çevrenizdekilerle yakın temastan kaçınınız. Ayrıca yastık, yatak çarşafı, saç tokası, tarak, şapka gibi kişisel eşyalarınızı etrafınızdaki kişilerle paylaşmaktan kaçınınız.
 10. Şampuanı 6 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.

ANTI-BIT Şampuan’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete eANTI-BIT Şampuanttiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Saçlarınızı ıslatınız ve  şampuanı  saçlarınızın tümüne uygulayınız. İyice köpürttükten sonra durulayınız. Ardından saçlarınızı ikinci kez şampuanlayınız ve etkisini göstermesi için 10 dakika bekleyiniz. Daha sonra sıcak su ile durulayınız. Saçınızdan bit yumurtalarını almak için sirke tarağı kullanmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı 2. gün de tekrarlayınız. Daha sonra bit ve sirkelerin temizlendiğinden emin olmak için en az 7 gün bekleyip, 3. uygulamayı yapınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kaşıntı, döküntü, kızarıklık, batma hissi ve şişlik seyrek görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Permetrin
İlaç Marka İsmi: ANTI-BIT Şampuan

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*