ANTI-EM Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Dimenhidrinat’tır. ANTI-EM Tablet, taşıt tutmasının (hareket hastalığı) meydana getirdiği, bulantı, kusma, sersemlik ve baş dönmesini önleyen bir ilaçtır.

ANTI-EM Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Taşıt tutmasının (hareket hastalığı) meydana getirdiği, bulantı, kusma, sersemlik ve baş dönmesini önleyen bir ilaçtır.
 3. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkol ilacın yan etkileri olan uyuşukluk hali, uykulu hal ve baş dönmesini arttırmaktadır.
 4. Kalp atışlarında düzensizlik veya herhangi bir kalp hastalığı, astım, göz tansiyonu, idrar kesesi problemleri ya da idrar yapmada güçlük, prostata büyümesi, karaciğer hastalığı ve böbrek hastalığı durumlarından herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir ya da doktorunuz doz ayarlamalarına  ihtiyaç duyabilir.
 5. İki yaşından küçük çocuklarda kullanımı uygun değildir.
 6. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde çok dikkatli olmalısınız.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ANTI-EM Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Araç tutmalarında yolculuğa çıkmadan 1 saat önce alınmalıdır. Gebelik kusmalarında sabah yataktan kalmadan yarım saat önce  alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uyuşukluk, baş dönmesi, ağız kuruluğu, bulanık görme ve baş ağrısı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Dimenhidrinat

İlaç Marka İsmi: ANTI-EM Tablet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*