ANTI SKAB Deri Kremi

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Permetrin’dir. ANTI SKAB Krem, kaşıntı yapan parazitleri öldürücü etkisi olan bir ilaçtır. Kasık biti (pubis biti) bulaşmasında ve uyuz hastalığı tedavisinde kullanılır.

 

ANTI SKAB Deri Kremi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kasık biti (pubis biti) bulaşmasında ve uyuz hastalığı tedavisinde kullanılır.
 3. Parazit enfeksiyonun tamamen temizlenmesi ve tekrarlamaması için vücudunuzu temizlerken aynı zamanda giysilerinizi ve çevrenizi de temizleyiniz. Giysilerinizi, çarşaflarınızı, taraklarınızı, fırçalarınızı sıcak su içinde güçlü bir temizleyici ile iyice yıkayınız.
 4. İlacı uyguladığınız halde var olan yaralar iyileşmez ve yeni yaralar gelişirse doktorunuza başvurunuz Böyle bir durumda ilk uygulamadan sonra en az 7 bekleyip, ikinci uygulamayı yapabilirsiniz.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra 14 içerisinde bir iyileşme görülmez ise doktorunuza danışarak  başka bir uygulama deneyiniz.
 6. Yaralı, kesik ve yanık ciltlere uygulamayınız.
 7. Ağzınıza, burnunuza,  gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. İlacın rektum veya vajina içine kaçmamasına dikkat ediniz.
 9. Bit veya parazit enfeksiyonları  bulaşıcı olduğundan  enfeksiyon tamamıyla iyileşene kadar cinsel ilişkiden ve  çevrenizdekilerle yakın temastan kaçınınız. Ayrıca yastık, yatak çarşafı, saç tokası, tarak, şapka gibi kişisel eşyalarınızı etrafınızdaki kişilerle paylaşmaktan kaçınınız.
 10. 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ANTI SKAB Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Kasık bölgesindeki bitlerin tedavisi için : İlacı uygulayacağınız bölgeyi yıkayıp kurulayınız.  Kremi anüs bölgesi, kasık çevresi ve uylukların iç kısımlarından dizlere kadar olan tüylü bölgeleri kaplayacak şekilde sürünüz. İlacın rektum veya vajina içine kaçmamasına dikkat ediniz. İlk uygulamadan sonra hala canlı bit gözüküyorsa, 7 gün sonra kremi tekrar uygulayınız.
 3. Uyuz tedavisi için:  Cildinizin temiz, kuru ve serin olmasını sağlayınız. Eğer sıcak banyo yaptıysanız, ilacı uygulamadan önce teninizi soğutunuz. Boynunuzdan ayak tabanına kadar vücudun tüm bölümlerinde ilacı cildinize yavaş hareketlerle  uygulayınız. Uygulamadan sonra 8 ila 14 saat vücudunuzda bekletiniz ve daha sonra vücudunuzu tamamen yıkayınız. İlk uygulamadan sonra hala uyuz bulgusu varsa ikinci bir uygulamayı 7 gün sonra tekrarlayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kaşıntı, döküntü, kızarıklık, batma hissi ve şişlik A NTI SKAB’ın nadiren görülebilecek yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Permetrin
İlaç Marka İsmi: ANTI SKAB krem % 5 30 gr krem

ANTI SKAB Deri Kremi İlaç Prospektüsü


anti-skab-deri-kremi-ilac-prospektusu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*