AREDIA İV İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Pamidronat Disodyum’dur. AREDIA İV İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon, kan dolaşımında çok fazla kalsiyum fazlalığı bulunan hastaların kanındaki kalsiyum miktarını azaltmak için kullanılmaktadır.  Ayrıca artmış kemik değişimi ya da ağrısı olan diğer durumların tedavisinde de kullanılır. Kanda kalsiyum miktarının normalin üstüne yükselmesi (hiperkalsemi), kemik metastazları (kanserin yayılması) ve kemik iliğinde gelişen bir tür kanser (multipl miyelom), kemik ağrısı, yavaş ilerleyen ve bazı kemiklerde boyut ve şekil değişikliklerine neden olabilen bir hastalık olan kemiğin paget hastalığı ile ilgili bir ilaçtır.

AREDIA İV İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Halsizlik, yorgunluk, kuvvetsizlik, tembellik veya enerjinin kaybolması gibi durumların ve psişik inhibisyon durumlarının tedavisinde kullanılır. Tedavi süresi 4 haftadır.
 3. Eğer kalp yetmezliği veya böbrek yetmezliğiniz  ya da karaciğer hastalığınız, Kalsiyum ya da D vitamini eksikliğiniz varsa veya 65 yaşın üzerindeyseniz, ilacın kullanılmasında dikkat edilmelidir.
 4. Bu ilaçla tedaviye başlamadan önce, diş hekimine muayene olunuz, ilaca başladıktan sonra dişlerinizle ilgili herhangi bir tedavi girişiminde bulunmayınız.
 5. Diş tedavisi görüyorsanız ya da herhangi bir diş operasyonu geçireceseniz, bu ilacı kullandığınızı diş hekiminize bildiriniz.
 6. 18 yaşın altındaki çocuklarda ve ergenlerde  kullanmayınız.
 7. Hamilelik döneminde ya da hamile kalmayı planlıyorsanız  veya bebek emziriyorsanız bu ilacı kullanmayınız.

AREDIA İV İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon’nun Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç, sadece damara yavaş infüzyon yoluyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, karın ağrısı, ishal, kabızlık, uyuklama hali, uykusuzluk, sersemlik, baş ağrısı, infüzyon yerinde şişlik ve kırmızılık,  geçici kemik ağrısı, kas ağrısı ve yaygın ağrı gibi yan etkiler görülebilir.
  .

İlaç Etken Maddesi:  Pamidronat Disodyum

İlaç Marka İsmi: AREDIA İV İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*