ARILOR 90 MG FİLM KAPLI TABLET

Tikagrelor adlı etken maddeyi içinde bulunduran ARİLOR, sırasıyla; Kan ve kan yapıcı organlar, Antitrombotikler, Platelet agregasyon inhibitörleri ve tikagrelor şeklinde sınıflandırılmış olup, B01AC24 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ARİLOR, ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

ARİLOR için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ARİLOR ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ARİLOR dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; ARİLOR kullanım şekli; ARİLOR yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ARİLOR ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

ARİLOR 90 mg film kaplı tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

ARİLOR 90 mg film kaplı tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

ARİLOR 90 mg film kaplı tablet Kısa Ürün Bilgisi

ARİLOR 90 mg film kaplı tablet Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi tikagrelor (ARİLOR), miyokard infarktüsü tedavisinde; antitrombotik

doz: 2×1

Hamilelikte C kategorisindedir, emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

Kontrendikeleri: atazanavir, ritonavir ,nefazodon ve klaritromisin gibi CYP3A4 inhibitörleri ile beraber kullanmak, intrakraniyal hemoraji, tikagrelor alerjisi, aktif kanama, karaciğer bozukluğu

Yan etki; Test sonuçlarında kanda ürik asit seviyesinde yükselme, kan hastalığına bağlı kanama ve nefes darlığı, düşük tansiyon, görmede bulanıklık, baş dönmesi, sersemlik hali, senkop (bayılma), mide ülseri, hazımsızlık, mide bulantısı, baş dönmesi, ciltte morarıklık, döküntü, kaşıntı, eklemlerde şişme ve ağrı, ishal, kabızlık, diş eti kanaması, burun kanaması, solunum sisteminde veya idrar yollarında kanama.

ARİLOR da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ARİLOR’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*