ASACOL Supozituvar

Endikasyon bilgisi:

İlacın etken maddesi Mesalazin’dir. ASACOL 500 mg Supozituvar (fitil), ülseratif kolit tedavisi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir ilaçtır.

ASACOL 500 mg Supozituvar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Ülseratif kolit tedavisi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir ilaçtır.
  3. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa ya da midenin oniki parmak bağırsağına açılan bölgede daralma veya herhangi bir kalp rahatsızlığınız varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. İlacı kullanımınız  sırasında şiddetli karın ağrısı, kramp, ateş, kanlı ishal ve baş ağrısı görüldüğünde, ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.
  5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

ASACOL 500 mg Supozituvar’ın Kullanım Şekli :

  1. ASACOL  da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ASACOL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  2. Bu ilaç sadece rektum bölgesine uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, ateş, baş ağrısı, baş dönmesi ve ciltte kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Mesalazin
İlaç Marka İsmi: ASACOL 500 mg Supozituvar
Sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, İshal İlaçları, Barsak Antienflamatuar ve Antienfektifleri, Barsak Antienflamatuarları, Aminosalisilik asit ve benzerleri, mesalazin olarak sınıflandırılmış şekilde, A07EC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz ASACOL, EİP ECZACIBAŞI İLAÇ PAZARLAMA firmasının ürünüdür.
ASACOL 500 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, ASACOL ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ASACOL 500 mg Supozituvar hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

ASACOL Supozituvar kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
ASACOL Supozituvar kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ASACOL Supozituvar kısa ürün bilgisi
ASACOL Supozituvar kısa ürün bilgisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*