ATİVAN EXPİDET 2.5 mg Tablet

 

ATİVAN 2,5 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ATİVAN 2,5 mg ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ATİVAN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ATİVAN EXPİDET 2.5 mg Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

ATİVAN EXPİDET 2.5 mg Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ATİVAN EXPİDET 2.5 mg Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ATİVAN EXPİDET 2.5 mg Tablet kısa ürün bilgisi

ATİVAN EXPİDET 2.5 mg Tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Lorazepam (2,5 mg) etken maddesini içinde bulunduran ATİVAN, ağır depresyon ve psikotik hastalıklarda görülen anksiyetede (kaygı, endişede); ameliyatlardan önceki kaygı, endişe durumunda ve kemoterapi alan hastalarda ek tedavide; anksiyolitik, trankilizan ve hipnotik olarak.

Doz: yetişkinler günde 1-10 mg bölünerek; yaşlılar 1-2 mg bölünerek.

ATİVAN, hamilelikte D kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan bu ilaç kullanılmaz.

ATİVAN Kontrendikeleri: aşırı hassasiyet, myastenia gravis, hipoventilasyon, apne, karaciğer hastalığı, akut dar açılı glokom, gebelik.

Etkileşim: narkotik analjezik. opioid grubu ilaçlar, kafein, barbitüratlar, antidepresan ilaçlar, anksiyolitik ve antipsikotik ilaçlar, epilepsi ilaçları, baklofen, klozapin, aminofilin, teofilin, kafein içeren ürünler, probenesit, loksapin ve valproat

ATİVAN kullandıktan sonra şiddetli karın ağrısı, nefes alma zorluğu, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , boğaz ve dilde şişkinlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

ATİVAN yan etki: yorgun hissetme, uyuşukluk, uyuklama, ataksi, kas zayıflığı, zihin bulanıklığı

ATİVAN EXPİDET 2.5 mg Tablet, sırasıyla; Sinir Sistemi, Psikoleptikler, Anksiyolitikler, Benzodiazepin türevleri ve lorazepam şeklinde sınıflandırılmış olup, N05BA06 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden yeşil reçeteyle temin edebileceğiniz ATİVAN 2,5 mg, PFİZER PFE İLAÇLARI firmasının ürünüdür.
ATİVAN da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ATİVAN’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ATİVAN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
ATİVAN’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca ATİVAN’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*