AVIJECT IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Feniramin’dir. AVIJECT IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul,  vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan  antihistaminik bir ilaçtır. Alerjiden dolayı oluşan yüzde ve boğazda görülen şişlik durumlarında ve kurdeşen tedavisinde;  sulanan egzamalar ve akıntılı mukoza iltihabında sıvı sızıntısının azaltılmasında kullanılır.

AVIJECT IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Alerjiden dolayı oluşan yüzde ve boğazda görülen şişlik durumlarında ve kurdeşen tedavisinde;  sulanan egzamalar ve akıntılı mukoza iltihabında sıvı sızıntısının azaltılmasında kullanılır.
 3. Astım veya herhangi bir solunum yolu rahatsızlığınız var ise bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri, midenin oniki parmak bağırsağa açılan bölümünde tıkanıklık,  böbrek hastalığı, kalp-damar hastalığı,yüksek tansiyon, tiroid bozukluğu, dar açılı göz tansiyonu, prostat büyümesi sonucu idrar tutukluluğu, 60 yaş üzerinde iseniz ve  alkol bağımlılığı gibi rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir. Doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 5. Karaciğer hastalığınız ya da alkol bağımlılığınız var ise doktorunuz ile görüşmeden bu ilacı kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse doktorunuza başvurunuz.
 7. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

AVIJECT IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç, toplardamar içine yada kas içine enjeksiyon yoluyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kalp atışlarında düzensizlik, düşük tansiyon, sık idrar yapma isteği ya da hiç idrar yapamama, irade dışı kasılma durumlarından herhangi biri görüldüğünde ilacın alımını durdurup tıbbi yardım için doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:   Feniramin

İlaç Marka İsmi: AVIJECT IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*