AVIL Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Feniramin’dir. AVIL Tablet, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan  antihistaminik bir ilaçtır. Alerjiden dolayı oluşan yüzde ve boğazda görülen şişlik durumlarında ve kurdeşen tedavisinde;  sulanan egzamalar ve akıntılı mukoza iltihabında sıvı sızıntısının azaltılmasında kullanılır.

AVIL Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Alerjiden dolayı oluşan yüzde ve boğazda görülen şişlik durumlarında ve kurdeşen tedavisinde;  sulanan egzamalar ve akıntılı mukoza iltihabında sıvı sızıntısının azaltılmasında kullanılır.
 3. Astım veya herhangi bir solunum yolu rahatsızlığınız var ise bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri, midenin oniki parmak bağırsağa açılan bölümünde tıkanıklık,  böbrek hastalığı, kalp-damar hastalığı,yüksek tansiyon, tiroid bozukluğu, dar açılı göz tansiyonu, prostat büyümesi sonucu idrar tutukluluğu, 60 yaş üzerinde iseniz ve  alkol bağımlılığı gibi rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir. Doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 5. Karaciğer hastalığınız ya da alkol bağımlılığınız var ise doktorunuz ile görüşmeden bu ilacı kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse doktorunuza başvurunuz.
 7. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 8. Bu ilacı, 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 9. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

AVIL Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına alınız.

 

İlacın İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kalp atışlarında düzensizlik, düşük tansiyon, sık idrar yapma isteği ya da hiç idrar yapamama, irade dışı kasılma durumlarından herhangi biri görüldüğünde ilacın alımını durdurup tıbbi yardım için doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:   Feniramin

İlaç Marka İsmi: AVIL Tablet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*