BECOVITAL Süspansiyon (şurup)

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Dekspantenol, Nikotinamid’ dir. BECOVITAL  Süspansiyon, B grubu vitaminlerin eksikliğinin önlenmesinde ve bu vitaminlerin yetersizliğine bağlı hastalıklarda  kullanılmaktadır. Beslenme bozukluklarına bağlı vitamin yetersizliği durumlarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla;  ameliyat sonrası uzun nekahat dönemlerindeki hastalarda beslenme gereksinimlerinin karşılanmasında,  vücut ve zihnin çabuk yorulması, unutkanlık, sinirlilik, kol ve bacaklarda titreme gibi genel şikayetleri olan hastalardaki vitamin gereksinimlerinde kullanılmaktadır. Kullanımı bebekler ve çocuklar içindir.

 

BECOVITAL  Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İçerdiği vitaminlerin eksikliğinin önlenmesi ve yerine konması için kullanılır.
 3. Laktoz içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 4. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
 5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

BECOVITAL  Süspansiyon’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3. Çocuklarda : Günde 2-3 ölçek
  Bebeklerde ve küçük Çocuklarda : Günde 2-3 kez yarim ölçek kullanılması önerilmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Dekspantenol, Nikotinamid
İlaç Marka İsmi:  BECOVITAL  Süspansiyon

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*