BEKLAZON FORT Krem

BEKLAZON FORT için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, BEKLAZON FORT ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, BEKLAZON FORT dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; BEKLAZON FORT kullanım şekli; BEKLAZON FORT yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi  Beklometazon dipropiyonat ve BEKLAZON FORT Krem ile ilgili bilinmesi gereken hususları kapsar.)

BEKLAZON FORT KREM kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

BEKLAZON FORT KREM kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

BEKLAZON FORT KREM kısa ürün bilgisi

BEKLAZON FORT KREM kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: BEKLAZON FORT Krem’in içinde bulunan beklometazon dipropiyonat adlı etken maddesi, nemli ve sızıntılı lezyonlarla seyreden egzema, inflamasyonlu alerjik dermatit, liken de dahil nörodermatozlar, diskoid lupus eritomatozus ve intertrigo tedavisinde; lokal  antiinflamatuvar,  vazokonstrüktif ve  antiprüritik.

günde 2 kere

BEKLAZON FORT Kontrendikeler: ilaca aşırı hassasiyet, perioral dermatitis, rozasea, akne, 1 yaşından küçükler, deri tüberkülozu, ülser (varikoz-staz), açık yaralar, bakteri veya mantar enfeksiyonları, herpes enfeksiyonları, göze uygulama,
Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirenler hekimle görüşmeden bu ilacı kullanmamalıdırlar.
Yan etki: uygulanan yerde renk değişikliği, hipertrikozis
BEKLAZON FORT Krem sırasıyla; Dermatolojikler, Kortikosteroidler, Topikal Kortikosteroidler, Güçlü Kortikosteroidler (grup III) ve beklometazon dipropiyonat şeklinde sınıflandırılmış olup, D07AC15 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz BEKLAZON FORT, BİLİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

BEKLAZON FORT da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz BEKLAZON FORT’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. BEKLAZON FORT ‘u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. BEKLAZON FORT ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*