BENPAİN Sprey

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: BENPAİN 1,5 mg / ml Oral Mukozaya Uygulanacak Sprey, Çözelti.  İlacın etken maddesi Benzidamin’dir.
  2. Endikasyon Bilgisi: BENPAİN, ağrı kesici ve iltihap önleyici olup, ağız, dişeti ve boğaz iltihabına bağlı  ağrılarda; ayrıca diş çekimi sonrası iltihabı önleme ve ağrının hafifletilmesinde.
  3. BENPAİN Sprey, hamilelikte C kategorisindedir ve bebek emziren anneler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.
  4. Kontrendikeleri: benzidamin alerjisi.
  5. BENPAİN Sprey yan etkisi: Tat alma değişikliği, alerjik reaksiyon (karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik)
  6. BENPAİN Sprey Dozajı: 4-5 gün boyunca yetişkinler günde 2-6 defa 4-8 püskürtme; çocuklar (6-12 yaş) günde 2-6 defa 4’er  püskürtmedir. Seyreltilmeden (sulandırmadan) kullanılır.
  7. BENPAİN Sprey de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. BENPAİN Sprey ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  8. BENPAİN Sprey sırasıyla; Sindirim Sistemi ve metabolizma, Ağız,  Lokal Oral Tedavide Kullanılan Diğer İlaçlar ve benzidamin kombinasyonları olarak sınıflandırılmış şekilde, A01AD02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini :Pharma Plant İlaç Sanayi yapar, ruhsatı Avixa İlaç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Kullanım talimatı ve BENPAİN ‘a ait kısa bilgi pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, kontrendikeleri; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

BENPAİN Sprey kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

BENPAİN Sprey kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

BENPAİN Sprey kısa ürün bilgisi

BENPAİN Sprey kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: Avixa İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adres: İkitelli Osb Mahallesi YTÜ İkitelli Teknopark Sk. YTÜ Teknopark Apt. No: 1/134 Başakşehir/İstanbul
Tel : (0212) 429 03 33/34-Faks: (0212) 429 03 32
e-posta: info@avixa.com.tr

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*