BEVLASIN 10 mg Film Tablet

Solifenasin süksinat adlı etken maddeyi içinde bulunduran BEVLASIN 10 mg Film Tablet, sırasıyla; Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları, Ürolojikler, Üriner  Antispazmodikler ve Solifenasin süksinat sınıflandırılmış olup, G04BD08 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz BEVLASIN 10 mg, İLKO İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

BEVLASİN 10 mg için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, BEVLASİN ne ilacıdır; BEVLASİN’e başlamadan önce uyulması gerekenler, BEVLASİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; BEVLASİN kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi BEVLASİN 10 mg tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

BEVLASIN 10 mg Film Tablet’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek

BEVLASIN 10 mg Film Tablet’in kısa ürün bilgilendirmesi

daha sonra girilecek

Endikasyon bilgisi: BEVLASİN 10 mg, mesanenin aşırı çalışmasına bağlı üriner inkontinansda (idrar kaçırmada); idrar kesesinin faaliyetini azaltarak, istemli idrar yapmayı kontrol altına alabilmenizi sağlar.

Günde 1 defa 5 -10 mg

Kontrendikeleri: mesanede tıkanıklık, toksik megakolonu da içeren gastrointestinal bir rahatsızlık,  bağırsak tıkanıklığı, kolit, yüksek göz içi basıncı, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, idrar retansiyonu, kas zayıflığı, diyaliz tedavisi, solifenasin  alerjisi, çocuklar

Hamilelikte C  kategorisinde; emzirenler ve gebeler hekimi bilgilendirmeden kullanmamalıdırlar.

Etkileşim: antiepileptikler, rifampisin (antibiyotik), glokom ilaçları, Bisfosfonatlar, sisaprid, metoklopramid

BEVLASİN alırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, boğaz ve dilde şişlik gibi bir durumda hekiminizi haberdar ediniz.

Yan etki: dispepsi, ağızda kuruluk, görme bulanıklığı, bulantı, kabızlık, mide şikayetleri

BEVLASİN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. BEVLASİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. BEVLASİN alımı, yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*