BİLFASİN 500 mg film kaplı tablet

BİLFASİN 500 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, BİLFASİN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, BİLFASİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; BİLFASİN kullanım şekli; BİLFASİN yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi  BİLFASİN 500 mg Film Tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususları kapsar.)

BİLFASİN 500 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

BİLFASİN 500 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

BİLFASİN 500 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

BİLFASİN 500 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

BILFASIN 500 mg sırasıyla; Antienfektifler (sistemik), Sistemik Antibakteriyeller, Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller, Birinci Kuşak Sefalosporinler ve sefaleksin monohidrat şeklinde sınıflandırılmış olup, J01DA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz BİLFASİN 500 mg, BİLİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Endikasyon bilgisi: BİLFASİN 500 mg film kaplı tablet’in  içinde bulunan sefaleksin adlı etken maddesi: sefaleksine duyarlı bakterilerin oluşturduğu Otitis media, solunum yolları, kemik-eklem, deri ve yumuşak doku, idrar yolları, genital enfeksiyonlarda; bakteri hücre duvarı sentezi inhibitörü, antibiyotik.

çocuklar (1 yaş üstü) günlük 25-50 mg/kg (4 eşit doza bölerek); yetişkinler 1-4 g

Etkileşim: Oral doğum kontrol ilaçları, metformin (diyabet ilacı), aminoglikozid antibiyotikler, probenesid,

BİLFASİN Kontrendikeleri: antibiyotik alerjisi.

BİLFASİN, hamilelikte B kategorisindedir ve emzirenler hekimle görüşmeden bu ilacı kullanmamalıdırlar.
Yan etki: ishal

BİLFASİN 500 mg Film Tablet de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz BİLFASİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. BİLFASİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. BİLFASİN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*