BILFASIN Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Sefaleksin monohidrat’tır. BILFASIN Film Kaplı Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Solunum yolu enfeksiyonları; orta kulak iltihabı; kemik ve eklem enfeksiyonları; deri ve yumuşak doku  enfeksiyonları (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) ve idrar yolu enfeksiyonlarının (idrar kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) tedavisinde kullanılır.

BILFASIN Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Solunum yolu enfeksiyonları; orta kulak iltihabı; kemik ve eklem enfeksiyonları; deri ve yumuşak doku  enfeksiyonları (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) ve idrar yolu enfeksiyonlarının (böbrek iltihaplanması) tedavisinde kullanılır.
 3. Herhangi bir böbrek hastalığınız veya karaciğer hastalığınız varsa  ya da bağırsak probleminiz, diyabet (şeker hastalığı) veya yetersiz besleme durumunuz  varsa veya herhangi bir ilaca alerjiniz (özellikle penisilinlere) varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız.. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. İlacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 5. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 6. İlacı kullanırken  kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 7. İlacın kullanımı ishale sebep olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmayınız, derhal doktorunuza başvurup, acil yardım isteyiniz.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Anne sütüne geçer, emzirilen bebeğe zarar verebilir.

BILFASIN Film Kaplı Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kanlı ve sulu ishal, ciltte sararma ve solukluk, koyu renk idrar, yüksek ateş, bilinç bulanıklığı, güçsüzlük gibi yan etkilerde  derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Sefaleksin monohidrat

İlaç Marka İsmi: BILFASIN 1 g Film Kaplı Tablet

BILFASIN Film Kaplı Tablet 1 g İlaç Prospektüsü (kullanma talimatı)


BILFASIN Film Kaplı Tablet 1 g İlaç Prospektüsü (kullanma talimatı)

BILFASIN Film Kaplı Tablet 1 g kısa ürün bilgisi

BILFASIN Film Kaplı Tablet 1 g kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*