Boğaz Ağrısının nedenleri, Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğaz Ağrısının nedenleri, Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğazı ağrıyan kişi sıvı tüketimini artırmalı; sigara dumanı, kirli hava ve tozlu ortamlarda bulunmamalıdır. Alerjisi olan kişiler alerji yapabilecek kumaşlar kullanmamalı.Evde gargara ve benzeri spreyler veya pastiller boğaz için faydalı olacaktır.Boğaz ağrısında kullanılacak ilaçları doktor veya bir hekim gözetiminde kullanılması önerilir.Yetişkinler yapabildiği için gargara yapması daha yararlı olur. Gargara yapıldıktan sonra kesinlikle tükürülmeli.Boğaz ağrısı olan kişiler çok sıcak veya çok soğuk içecekler içmemelidir..

bogaz agrisi
Boğaz Ağrısının nedenleri, Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Ilık içecekler özellikle yutmakta güçlük çekenlere daha iyi gelir. Yutma güçlüğü çeken hastalar püre, makarna, pilav ve lapa türü yiyecekler tüketebilir.Boğaz ağrısında yutkunurken zorluk çekiyorsanız bir doktora görünmenizde fayda var.

Boğaz ağrısı olan kişinin uyuduğu odanın havası kuru olmamalı.Kuru bir havaya sahip olan olan odayı kalorifere koyulacak su veya ıslak bir havlu ile nemlendirebilirsiniz.Böylece boğaz ağrısından azda olsa rahatlarsınız.

Doktora Ne Zaman Gidilmelidir?

Boğaz ağrısından dolayı ağzınızı bile açmaya zorlandığınızda ; tükürdüğünüzde kan geldiğinde, kesilmeyen şiddetli boğaz ağrısında ve sesinizin kısıklığında doktora başvurmanız önerilir.Aksi takdirde ilerleyen boğaz ağrısında kesilmesi zor hatta imkansız hale gelebilir , dikkat edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*