BRIOP %0,15 Göz Damlası

Brimonidin adlı etken maddeyi içinde bulunduran BRIOP %0,15 Göz Damlası sırasıyla; Duyu Organları, Oftalmolojik İlaçlar, Antilokomlar ve Miyotikler, Glokom Tedavisinde Sempatomimetikler ve brimonidin tartrat şeklinde sınıflandırılmış olup, S01EA05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz BRIOP, WORLD MEDICINE OPHTHALMICS İLAÇLARI firmasının ürünüdür.

BRIOP için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, BRIOP ne ilacıdır; BRIOP’a başlamadan önce uyulması gerekenler, BRIOP dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; BRIOP kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi BRIOP Göz Damlası ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

BRIOP %0,15 Göz Damlası’na ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek

BRIOP %0,15 Göz Damlası’nın kısa ürün bilgisi

daha sonra girilecek

BRIOP Göz damlası, gözün iç kısmındaki hipertansiyonun sebep olduğu glokom hastalığında; alfa-2 adrenerjik antagonist

Doz : günde 3 defa 1 damla (uygulama 8 saatlik aralıklarla)

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti MAOI ilaç kullanımı, 2 yaşından küçükler

Etkileşim: Kardiyak glikozidleri, antihipertansifler, MAOI’ler, alkol kullanımı, opiatlar,  reserpin, klorpromazin, metilfenidat, Anestezi  ilaçları, sedatif etkili ilaçlar

BRIOP, hamilelikte B kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

BRIOP kullanırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dil ve boğazda şişme gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

BRIOP yan etki: Gözlerde sulanma, kaşınma, kızarma

BRIOP Göz Damlası da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz BRIOP ‘u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. BRIOP ‘u size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. BRIOP kullanımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*