BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Budesonid‘ tir. BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister, vücutta iltihabi durumlara yol açan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Akciğerlerde küçük hava yollarındaki iltihabı azaltarak solunum yollarını açık tutar ve astım belirtilerini azaltır. Astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerini azaltmak amacıyla kullanılır. Kullanımı yetişkinler ve 6 yaş üzeri çocuklar içindir.

BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. BUDENOSIN, astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerinin azaltılması için kullanılmaktadır.
 3. Tüberküloz tedavisi görüyorsanız veya  daha önce tüberküloz geçirdiyseniz ya da akciğerlerinizde iltihaplanma, soğuk algınlığına bağlı göğsünüzde iltihaplanma varsa veya karaciğerinizle ilgili problemleriniz varsa; kullanmaya başlamadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz.
 4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi tedavisi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 5. Laktoz içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. •6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Ağız yoluyla inhalasyon şeklinde alınır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almalısınız.   Ağızda pamukçuk oluşumunu ve beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Öksürük, ses boğukluğu, hafif boğaz ağrısı, ağız ya da boğazda enfeksiyon (örneğin, ağızda pamukçuk) yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Budesonid
İlaç Marka İsmi: BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister

BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister Kullanma Talimatı


budenosin-400-mcg-inhalasyon-icin-toz-iceren-blister-kullanma-talimati

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*