CALCIDAY D3 Efervesan Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi   Kalsiyum Karbonat, Vitamin D3’tür.  CALCIDAY D3 Efervesan Tablet, kemiğin  güçlenmesini sağlayan ve kemik erimesini  önleyen bir ilaçtır. Kalça ve omurlarda görülen kırıklarda dahil olmak üzere menopoza giren kadınlarda veya osteoporozlu erkeklerde oluşabilecek kemik erimesine bağlı kırıkların önlenmesi amacıyla kemik erimesi  tedavisinde kullanılır. Kalsiyum ve D vitamini yeterliliğinin sağlanmasına destek olur.

 

CALCIDAY D3 Efervesan Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kemiğin  güçlenmesini sağlayan ve kemik erimesini  önleyen bir ilaçtır.
 3. Eğer yemek borusunda darlık veya yemek borusunun boşalmasını geciktiren herhangi bir yemek borusu probleminiz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 4. İlacı, antiasitlerle birlikte kullanmayınız.  Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, bu ilacın diğer ilaçlarla kullanımında en az 2 saatlik bir ara olmalıdır.
 5. Eğer  böbrek fonksiyon bozukluğu veya böbrek taşınız varsa yada  midede ülser,  on iki parmak bağırsağı hastalığı, sindirim kanalında emilim bozukluğu, idrarda kalsiyum seviyesinin yüksek olması, kanda fosfat seviyesinin düşük olması gibi rahatsızlıklardan herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 6. 4 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 7. Hamile iseniz veya hamile olma ihtimaliniz varsa veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmayınız. Emzirme döneminde, doktorunuzun önerdiği dozlarda kullanabilirsiniz. z.

CALCIDAY D3 Efervesan Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz.

İlacın  Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Eklem, kemik ve kas ağrısı, çene ağrısı, şişlik, sırtta  ve karın  boşluğunda ağrı ve yanma,  midede ülser, mide yanması , yemek borusu iltihabı , yemek borusu ülseri, oniki bağırsak iltihabı ve göğüs ağrısı gibi şikayetlerden herhangi biri yan etki olarak görülüyorsa derhal ilacı kesip doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Kalsiyum Karbonat, Vitamin D3

İlaç Marka İsmi: CALCIDAY D3 Efervesan Tablet

CALCIDAY D3 Efervesan Tablet kullanma talimatı


CALCIDAY D3 Efervesan Tablet kullanma talimatı

CALCIDAY D3 Efervesan Tablet kısa ürün bilgisi


CALCIDAY D3 Efervesan Tablet kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*