CANDISTAT 100 mg Sert Kapsül

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: CANDISTAT 100 mg Sert Kapsül.
  2. Endikasyon Bilgisi: İtrakonazol adlı etken maddeyi içinde bulundurur. CANDISTAT, ayak, el,  ayak, tırnak, iç organlar, göz, vajina ve deri mantarlarında; antimikotik olarak.
  3. CANDISTAT DOZAJI: günde 1-2 kere 1-2 kapsüldür.(100 mg-200 mg) Yemekten hemen sonra.
  4. CANDISTAT Kontrendikeleri:  itrakonazol alerjisi ve diğer bileşenlere alerji, kardiyak rahatsızlıklar,
  5. CANDISTAT, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  6. CANDISTAT ile etkileşimi olan preperatlar: Halofantri, sisaprid, pimozid, metadon, levasetilmetadol, kinidin, lurasidon, sertindol, pimozid  antihistamikler, bepridil, felodipin, lerkanidipin, ivabradin, ranolazin,  nisoldipin, ergotamin, eplerenon, metilergometrin, ergometrin, irinotekan, triazolam, oral midazolam,
  7. CANDISTAT’ın yan etkisi: Karın ağrısı, baş ağrısı ve bulantıdır.
  8. CANDISTAT Sert Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. CANDISTAT ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. CANDISTAT Sert Kapsül sırasıyla, Antienfektifler, Sistemik antimikotikler, Triazol türevi ve itrakonazol olarak sınıflandırılmış şekilde, J02AC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz CANDISTAT’ın üretimini İstanbul İlaç Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  CANDISTAT için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) daha sonra girilecektir.

 

CANDISTAT Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

CANDISTAT Sert Kapsül kısa ürün bilgisi

İlacın: Ruhsatı: İstanbul İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Adres: Abdurrahmangazi Mah. Abdurrahmangazi Cad. Aşiyan Sitesi No:22 B1/10 Sancaktepe -34887/ İstanbul
Tel no: 0 216 415 05 45-Faks no: 0 216 415 05 44

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*