Cibacen 10 Divitab Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Benazepril hidroklorür’dür. Cibacen 10 Divitab Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin kan damarlarını daraltmasını  engeller. Böylece tansiyonu düşürüp, kan akışını verimli hale getirir. Vücuttaki fazla tuz, vücutta su tutulumuna neden oluduğundan tuzun  vücut tarafından emilimini engelleyen yüksek tansiyon (hipertansiyon)  ve kalp yetmezliği ilacıdır.

Cibacen 10 Divitab Tablet  Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin kan damarlarını daraltmasını  engeller. Böylece tansiyonu düşürüp , kan akışını verimli hale getirir. Vücuttaki fazla tuz, vücutta su tutulumuna neden oluduğundan tuzun  vücut tarafından emilimini engelleyici,  yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve kalp yetmezliği tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
  3. Tedavi müddetince normalden daha fazla su tüketilmelidir.
  4. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almamanız gerekmektedir. Çünkü alkol ilacın olaı yan etkilerini artırmaktadır.
  5. Eğer böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı,  kalp hastalığı, iltihaplı eklem romatizması, şeker hastalığı rahatsızlığınız var ise  bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.
  6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.

Cibacen 10 Divitab Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Her tableti bir bardak dolusu su ile birlikte yutunuz. İlaç yemeklerle birlikte veya aç karnına alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Kalp atışlarında düzensizlik, nefes alıp vermede zorluk, göğüste şiddetli ağrı, eklem ağrısı, eklem iltihabı,  ciltte kabartı,  idrar tutukluğu, kansizlık,  kanlı idrar, sarılık, irade dışı kasılmalar,  ağız kuruluğu, bayılma  gibi yan etkilerde acil yardım için doktorunuza başvurmalısınız.

İlaç Etken Maddesi:   Benazepril hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Cibacen 10 Divitab Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*