Ciloxan Steril Oftalmik Pomad

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Siprofloksasin hidroklorür’dür. CİLOXAN Steril Oftalmik Pomad, gözlerdeki kornea ( gözün en ön kısmı) ülseri  ve konjunktiva (göz kapaklarının içi kısmını ve gözlerin beyaz kısmını kaplayan zar)  gibi göz dışı dokularda ve göz çevresi enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir pomaddır.

  CİLOXAN Steril Oftalmik Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Gözlerdeki kornea ( gözün en ön kısmı) ve konjunktiva (göz kapaklarının içi kısmını ve gözlerin beyaz kısmını kaplayan zar)  gibi göz dışı dokularda ve göz çevresi enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.
 3. CİLOXAN pomadı, teşhisi konmamış göz rahatsızlıklarının tedavisi için kullanmayınız.
 4. Tüpün ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer tüpün ucu mikrop kaparsa gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara sebep olabilir.
 5. Eğer kontakt lens kullanıyorsanız, tedaviniz süresince bunları kullanıp kullanmamanız  gerektiğini hekiminizle görüşünüz.
 6. Kontakt lens gözünüzde iken CİLOXAN pomadı uygulamayınız.
 7. İlacı uyguladığınızda  görme bulanıklığı olacağından, görmeniz netleştikten sonra araba veya makine kullanmak gibi dikkat gerektiren aktiviteler yapabilirsiniz.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

  CİLOXAN Steril Oftalmik Pomad’ın Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Merhemi avucunuzun içinde tutarak ısıtınız. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, alt göz kapağınızın içine ince bir tabaka halinde merhemi sürünüz. Gözünüzü kapatınız ve göz bebeklerinizi sağa sola, aşağı yukarı oynatarak merhemin gözünüzün içinde  yayılmasını sağlayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Gözde geçici yanma hissi CİLOXAN’ın yaygın görülen yan etkidir.

İlaç Etken Maddesi:   Siprofloksasin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: CİLOXAN Steril Oftalmik Pomad
CİLOXAN, sırasıyla; Duyu Organları, Oftalmolojik İlaçlar, Antienfektifler, Diğer Antienfektifler ve siprofloksasin şeklinde sınıflandırılmış olup, S01AE03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz CİLOXAN Pomad, NOVARTİS SAĞLIK GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ firmasının ürünüdür .

Ciloxan Steril Oftalmik Pomad kullanma talimatı (İlaç Prospektüsü)


Ciloxan Steril Oftalmik Pomad İlaç Prospektüsü

Ciloxan Steril Oftalmik Pomad kısa ürün bilgisi

Ciloxan Steril Oftalmik Pomad kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*