Cisplatin–Teva IV Liyofilize Toz İçeren Enjektabl Flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Sisplatin’dir. Cisplatin–Teva IV Liyofilize Toz İçeren Enjektabl Flakon , vücuttaki kanser hücrelerinin gelişimini ve yayılmasını yavaşlatan bir kanser ilacıdır.Yumurtalık tümörleri, testis tümörleri ve ilerlemiş sidik torbası kanseri tedavisi ile ilgilidir.

Cisplatin–Teva IV Liyofilize Toz İçeren Enjektabl Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki kanser hücrelerinin gelişimini ve yayılmasını yavaşlatan bir kanser ilacıdır.Yumurtalık tümörleri, testis tümörleri ve ilerlemiş sidik torbası kanseri tedavisi ile iilgilidir.
 3. Eğer platin veya platin içerikli ürünlere karşı alerji, böbrek hastalığı, işitme bozukluğu, kemik iliği ile ilgili bozukluk  var ise bu ilacı kullanmanız tehlikeli olabilir. Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 4. Bu ilacı kullanırken bağışıklık sistemi zayıfladığından vücudu  enfeksiyonlara karşı daha dirençsiz hale getirir. Grip, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalık, enfeksiyon taşıyan hastalardan uzak durmalısınız. Ayrıca tedaviniz sırasında kan nakli yaptırmanız gerekebilir.
 5. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Cisplatin–Teva IV Liyofilize Toz İçeren Enjektabl Flakon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın uygulaması hastahane veya klinik ortamda yapılması gerekmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Saç dökülmesi, ağız, burun ve cildin kolay morarması, deri altında kırmızı benekler, vücut ağrıları, grip belirtileri, titreme, ateş , ağızda yaralar, ciltte soluklaşma, soluk alıp vermede güçlük, kalp atışında hızlılık, kemik iliği fonksiyonlarında azalma, böbreklerde ve karaciğerde  hasar, işitme kaybı ve kulak çınlaması, belirli bölgede hissizlik veya karıncalaşma, devamlı süren kusma gibi rahatsızlıklarda tıbbi yardım almak için doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Sisplatin

İlaç Marka İsmi:Cisplatin–Teva IV Liyofilize Toz İçeren Enjektabl Flakon

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*