COLEFİX 40 mg efervesan tablet

COLEFİX 40 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, COLEFİX ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, COLEFİX dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi COLEFİX 40 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

COLEFİX 40 mg efervesan tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

COLEFİX 40 mg efervesan tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

COLEFİX 40 mg efervesan tablet kısa ürün bilgisi

COLEFİX 40 mg efervesan tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: rosuvastatin kalsiyum adlı etken maddeyi içinde bulunduran COLEFİX 40 mg, yüksek kolesterol tedavisinde, damar sertleşmesi, felç, kalp krizi gibi kardiyovasküler olayların engellenmesinde; kolesterol düşürücü, HMG-KoA redüktaz inhibitörü.

başlangıç günde 5-10 mg, maks. 40 mg kullananlar takip edilmeli.

COLEFİX 40 mg, hamilelikte X kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Taşıyıcı proteinlerin inhibitörleri, proteaz inhibitörleri, oral kontraseptifler, fibratlar antiasitler, gemfibrozil ve diğer fibratlar , eritromisin, ezetimib.

COLEFİX 40 mg kontrendikeleri: böbrek işlev yetmezliği, aşırı duyarlılık,  alkol bağımlılığı, kas hastalığı, asya kökenlilik, hipotiroidizm siklosporin ya da fibratlarla beraber kullanım, emzirme, gebelik.

COLEFİX 40 mg yan etkisi: Kas ağrısı, güç kaybı, mide bulantısı, kabızlık, baş ağrısı

COLEFİX 40 mg efervesan tablet sırasıyla; Kalp Damar Sistemi, Lipid Metabolizmasına Etkili İlaçlar, HMG CoA redüktaz inhibitörleri ve rosuvastatin şeklinde sınıflandırılmış olup, C10AA07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz COLEFİX 40 mg, NUVOMED İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
COLEFİX 40 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz COLEFİX’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. COLEFİX’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. COLEFİX ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*