COLNAR 20 mg film kaplı tablet

COLNAR 20 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, COLNAR ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, COLNAR dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi COLNAR 20 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

COLNAR 20 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

COLNAR 20 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

COLNAR 20 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

COLNAR 20 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: rosuvastatin kalsiyum adlı etken maddeyi içinde bulunduran COLNAR 20 mg, yüksek kolesterol tedavisinde, damar sertleşmesi, felç, kalp krizi gibi kardiyovasküler olayların engellenmesinde; kolesterol düşürücü, HMG-KoA redüktaz inhibitörü.

başlangıç günde 5-10 mg, maks. 40 mg kullananlar takip edilmeli.

COLNAR 20 mg, hamilelikte X kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Taşıyıcı proteinlerin inhibitörleri, proteaz inhibitörleri, oral kontraseptifler, fibratlar antiasitler, gemfibrozil ve diğer fibratlar , eritromisin, ezetimib.

COLNAR 20 mg kontrendikeleri: böbrek işlev yetmezliği, aşırı duyarlılık,  alkol bağımlılığı, kas hastalığı, asya kökenlilik, hipotiroidizm siklosporin ya da fibratlarla beraber kullanım, emzirme, gebelik.

COLNAR 20 mg  yan etkisi: Kas ağrısı, güç kaybı, mide bulantısı, kabızlık, baş ağrısı

COLNAR 20 mg film kaplı tablet, sırasıyla; Kalp Damar Sistemi, Lipid Metabolizmasına Etkili İlaçlar, HMG CoA redüktaz inhibitörleri ve rosuvastatin şeklinde sınıflandırılmış olup, C10AA07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz COLNAR 20 mg, SANOVEL İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
COLNAR 20 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz COLNAR’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. COLNAR’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. COLNAR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*