CONCOR 10 mg Lak Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Bisoprolol fumarat’tır. CONCOR 10 mg Lak Tablet, toplardamar ve atardamarlar üzerinden kan akışını etkileyerek çalışır. Kalbin atım hızını düşürerek, kalbin kan pompalamasını kolaylaştırır. CONCOR, yüksek tansiyon (hipertansiyon) tedavisi; kalbe kan sağlayan damarlarda görülen daralma sonucunda kalbe ulaşan besin ve oksijenin azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan kalp hastalıkları (koroner kalp hastalığı) ve kalbi besleyen damarların tıkanması sonucu nöbetler halende gelen şiddetli göğüs ağrısı, baskı hissi  ile birllikte nefes almada zorluk ve sıkıntı durumunun  da eşlik  ettiği klinik durumların (anjina pektoris) tedavisinde kullanılmaktadır.

CONCOR 10 mg Lak Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kronik  tıkayıcı havayolu hastalığı (KOAH) veya ağır derecede nefes darlığınız varsa ya da  kan basıncınız düşükse, ani kalp yetmezliği ve kontrol edilemeyen kalp yetmezliği ataklarınız varsa,  özellikle kardiyojenik şok,  atriyoventriküler blok ve  sinoatrial blok  denilen kalp hastalıklarından herhangi birine sahipseniz; CONCOR‘u kullanmayınız.
 3. Eğer  kalp yetmezliği, göğüs ağrısı, kalp ritminde yavaşlık, astım, bronşit, amfizem, diyabet, karaciğer ve böbrek yetmezliği, dolaşım problemleri, tiroid bozukluğu gibi rahatsızlıklardan herhangi biri mevcutsa CONCOR‘u kullanmadan önce  durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
 4. Eğer herhangi bir ameliyat olma durumunuz varsa, ameliyattan belli bir süre önce bu ilacı tam olarak ne kadar kullandığınızı cerrahınıza bildiriniz.
 5. Tedaviniz sırasında kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız.
 6. İlacın kullanımını  öncelikle doktorunuza danışmadan bırakmayınız ya da doz atlaması yapmayınız. Tedaviyi birden kesmek kalbinizle ilgili ciddi problemlere yol açar, rahatsızlığınız daha da kötüleşebilir.
 7. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettiriniz..
 8. Oturur ya da yatar pozisyonda iken hızlı bir şekilde kalkmayınız. Hızlı hareket etmek baş dönmesi yapabilir. Düşme ve kazaları önlemek için yavaş ve dikkatlice, bir yere tutunarak  doğrulmalısınız ya da kalkmalısınız.
 9. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 10. Tedaviniz sırasında alkol kullanmayınız. Alkol tansiyonunuzu daha fazla düşürebilir, ilacın olası yan etkilerini daha da artırabilir.
 11. CONCOR, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır.

CONCOR 10 mg Lak Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. CONCOR da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. CONCOR 10 mg tablet ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
 2. İlacın her dozunu yeterli miktarda su ile birlikte alınız. Sabahları kahvaltıdan önce, kahvaltı sırasında veya kahvaltıdan hemen sonra alınmalıdır.
 3. İlacınızı her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri:

 1. CONCOR tableti aldıktan sonra karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, ishal, kabızlık ve mide rahatsızlıkları gibi sindirim sistemi şikayetleri, baş ağrısı, sersemlik, kronik kalp yetmezliği hastalarında kalp atım hızında yavaşlama, tansiyon düşmesi, yorgunluk  ve önceden var olan kalp yetmezliğinin kötüleşmesi, el ve ayaklarda üşüme veya uyuşukluk hissi yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Bisoprolol fumarat
İlaç Marka İsmi: CONCOR 10 mg Lak Tablet
CONCOR 10 mg sırasıyla, Kalp Damar Sistemi, Beta Blokerler, Beta Blockerler (selektif) ve bisoprolol fumarat olarak sınıflandırılmış şekilde, C07AB07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz CONCOR 10 mg, DAİİCHİ SANKYO İLAÇ firmasının ürünüdür.
CONCOR 10 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri aşağıdadır.(Endikeleri, CONCOR ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi CONCOR 10 mg hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

10 mg CONCOR tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
10 mg CONCOR tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

10 mg CONCOR tablet kısa ürün bilgisi
10 mg CONCOR tablet kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*