D-COLEFOR 50.000 I.U. /15 ml oral damla

D-COLEFOR için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, D-COLEFOR ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, D-COLEFOR dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi D-COLEFOR 50.000 I.U. -15 ml oral damla hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

D-COLEFOR 50.000 I.U. /15 ml oral damla kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

D-COLEFOR 50.000 I.U. -15 ml oral damla kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

D-COLEFOR 50.000 I.U. /15 ml oral damla kısa ürün bilgisi

D-COLEFOR 50.000 I.U. -15 ml oral damla kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: D3 vitamini (kolekalsiferol) etken maddesini içinde bulunduran D-COLEFOR, vücudunda D vitamininin eksik olduğu tespit edilmiş hastaların tedavisinde; D  vitamini emiliminin ve vücutta sentezlenmesinin bozulduğu, ilaç alımına bağlı atılımın arttığı durumlarda D  vitamini yetersizliğini önlemede;

D-COLEFOR, bebekler ve enjeksiyon yapılamayan hastalara oral yoldan verilir.

D-COLEFOR, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Kontrendikeleri: ileri derece hipertansiyon veya damar sertleşmesi, akciğer rahatsızlığı, D vitamininin fazla miktarda kullanılması ya da vücutta depolanması (D hipervitaminozu), böbrek taşı varlığı veya öyküsü; hiperkalsiüri, hiperkalsemi.

D-COLEFOR damla sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler, Vitamin A ve D, Vitamin D ve Analogları ve Vitamin D3 olarak sınıflandırılmış şekilde, A11CC05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz D-COLEFOR, VEFA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
D-COLEFOR da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz D-COLEFOR’u  nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. D-COLEFOR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
D-COLEFOR ‘u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca D-COLEFOR ‘u  bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*