DANİTRİN FORTE Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Meprobamat, Pentaeritritol tetranitrat’ tir. DANİTRİN FORTE Tablet, damar çapının genişlemesini sağlayan kalp hastalıkları ile ilgili bir ilaçtır. Ayrıca, kalp rahatsızlıklardan dolayı  görülen ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Koroner damarlardaki sertleşmeye bağlı daralma sonucunda kalbin önündeki bölgede ve sol kolda şiddetli sancı, terleme ve nefes darlığı ile karakteristik kalp hastalığı (heberden hastalığı) ve koroner spazm ile birlikte görülen kalp hastalıkları tedavisinde kullanılır

DANİTRİN FORTE Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Koroner damarlardaki sertleşmeye bağlı daralma sonucunda kalbin önündeki bölgede ve sol kolda şiddetli sancı, terleme ve nefes darlığı ile karakteristik kalp hastalığı (heberden hastalığı) ve koroner spazm ile birlikte görülen kalp hastalıkları tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer epilepsi (sara) satısı iseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.  Çünkü nöbetlere yol açabilir, ilacın kesilmesi halinde ise  istem dışı kasılmalar görülebilir.
 4. İlacın kullanımını  öncelikle doktorunuza danışmadan bırakmayınız ya da doz atlaması yapmayınız. ilacı birden kesmek kalbinizle ilgili ciddi problemlere yol açar, rahatsızlığınız daha da kötüleşebilir.
 5. Eğer karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, ileri derecede kansızlık, göz tansiyonu, kafa travması veya beyin ile ilgili kanama, kısa süre içinde gelişen intermittent porfiri, ilaç bağımlılığına yatkınlık gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız.
 6. Bu ilacı kullanırken araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.
 7. Bu ilacı kullanırken alkol kullanımayınız. Çünkü alkol ilacın olası yan etkilerini artırır.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kesinlikte kullanmayınız.

DANİTRİN FORTE Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Her dozu  bir bardak dolusu su ile birlikte aç karnına alınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri:

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma, görme bozukluğu, uyku hali,  düşük kan basıncı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Meprobamat, Pentaeritritol tetranitrat

İlaç Marka İsmi: DANİTRİN FORTE Tablet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*