DEXTROCIN Krem, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

ENDİKASYON BİLGİSİ :
İlacın Etken Maddesi Mupirosin’dir. DEXTROCIN Krem, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini engel olan antibiyotik bir ilaçtır. Hasar ya da zedelenme neticesi meydana gelen ufak yırtıklar, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar ya da aşınma gibi lezyonlar ile abse, çıban, iltihaplı sivilce, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonun topikal tedavisinde kullanılmaktadır.

DEXTROCIN KREM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
İlacın faktör maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
DEXTROCIN Krem, hasar ya da zedelenme neticesi meydana gelen ufak yırtıklar, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar ya da aşınma gibi lezyonlar ile abse, çıban, iltihaplı sivilce, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonun topikal tedavisinde kullanılır.
Kremi kullanırken döküntü, çevresel ağrı ya da şişme gibi bir alerjik tepki gelişirse, ilacı kullanmayı kesiniz ve hekiminize başvurunuz.
Gözlerinize ilişki ettirmeyiniz.
Bebek emziriyorsanız ve kremi meme başı çatlağı amacıyla kullanıyorsanız, bebeğinizi emzirmeden evvelce göğüs ucunu tam olarak temizleyiniz.
Orta şiddette ya da ağır böbrek yetmezliğiniz varsa; DEXTROCIN Krem‘i, hasar görmüş ya da çatlamış geniş cilt alanlarına uygulamayınız.
İlacı kullanmaya başladıktan sonra 7 gün ortamında belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse hekiminizle görüşünüz.
Doktorunuz aksini söylemedikçe 10 günden çok kullanmayınız.
Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
Gebelik ve emzirme zamanlarında hekiminize danışmadan kullanmayınız.
DEXTROCIN KREM’İN KULLANIM ŞEKLİ:
Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi boyunca lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
DEXTROCIN Krem, bir parça pamuk ya da gazlı bezle etkilenmiş bölgeye sürülür. Kremin sürüldüğü bölge steril bir bezle kapatılabilir.
Yanıta bağlı olarak 10 güne kadar günde 2 ila 3 kez uygulanır.
İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :
Karın ağrısı , soluk almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir halde doktorunuzu bilgilendiriniz.
Uygulanan yerde çevresel yanma süregelen görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Mupirosin
İlaç Marka İsmi: DEXTROCIN Krem

DEXTROCIN KREM KULLANMA TALİMATI (İLAÇ PROSPEKTÜSÜ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*