DEZİRA COMBİ 10 mg/14 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül

DEZİRA COMBİ 10 mg/14 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, DEZİRA COMBİ ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, DEZİRA COMBİ dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi DEZİRA COMBİ 10 mg/14 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

DEZİRA COMBİ 10 mg-14 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DEZİRA COMBİ 10 mg-14 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DEZİRA COMBİ 10 mg-14 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül kısa ürün bilgisi

DEZİRA COMBİ 10 mg-14 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: donepezil (10 mg) ve Memantin (14 mg) etken maddesini içinde bulunduran DEZİRA COMBİ 10 mg/14 mg kapsül, şiddetli veya orta derecede Alzheimer hastalığı bulunan kişilerde bellek bozukluğu tedavisinde; anti-demans

DEZİRA COMBİ, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde kullanılmaz.

DEZİRA COMBİ kontrendikeleri: duyarlılık reaksiyonu.

DEZİRA COMBİ yan etki: baş ağrısı, diyare, mide bulantısı,

DEZİRA COMBİ 10 mg/14 mg Kapsül sırasıyla; Sinir Sistemi, Psikoanaleptikler, Anti-demans ilaçlar, Antikolinesterazlar ve memantin + donepezil şeklinde sınıflandırılmış olup, N06DA52 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz DEZİRA COMBİ, İLKO İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

DEZİRA COMBİ de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz DEZİRA COMBİ’yi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. DEZİRA COMBİ ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. DEZİRA COMBİ’yi size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*