DIANIDE 180 mg Film Tablet

Nateglinid adlı etken maddeyi içinde bulunduran DIANIDE 180 mg Film Tablet, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diyabet İlaçları, Kan Şekerini Düşüren diğer İlaçlar, Oral Antidiyabetikler ve nateglinid şeklinde sınıflandırılmış olup, A10BX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz DIANIDE, PHARMACTIVE İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

DIANIDE 180 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, DIANIDE ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, DIANIDE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; DIANIDE kullanım şekli; DIANIDE yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi DİANİDE tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

DİANİDE 180 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

DİANİDE 180 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

DİANİDE 180 mg Film Tablet’in Kısa Ürün Bilgisi

DİANİDE 180 mg Film Tablet'in Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Nateglinid, hiperglisemi-diyabet tip 2 tedavisinde; oral insülin salgılatıcı ajan, antidiyabetik

Doz: 3×1  (60-180 mg )

Hamilelikte C kategorisinde, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: MAO inhibitörleri , ADE inhibitörleri, nonsteroid antiinflamatuarlar, salisatlar, sülfinpirazon, idrar söktürücü ilaçlar, Beta-blokerler, flukonazol, gemfibrozil, Sempatomimetik ilaçlar, oktreotid, lanreotid, Fenitoin, somatropin, anabolik hormonlar, rifampin etken maddeli ilaçlar.

Kontrendikeleri: diyabetik ketoasidoz, ağır karaciğer hastalığı,  emzirme, gebelik, diyabet tip 1, ayrıca ilacın etken maddesine karşı bir hassasiyet durumu daha önce yaşadıysanız; bu ilacı kullanmanız önerilmez.

Yan etki; alerji hassasiyeti, bulantı, dispepsi, karın ağrısı, hipoglisemi belirtileri

DİANİDE 180 mg Film Tablet de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. DİANİDE’ yi size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*