DICLOMEC PLUS Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi   Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosid‘ dir. DICLOMEC PLUS Jel, ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici bir ilaçtır. Romatizmal hastalıklar da dahil ağrı ile birlikte seyreden kas kasılmaları ile ilişkili hastalık belirtilerinin tedavisinde etkilidir. DICLOMEC PLUS, ağrı-iltihap ve kas gerginliği ile belirgin kas-iskelet sistemi hastalıkları; eklem kireçlenmesi (osteartrit); eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit); kas kiriş kılıfının iltihabı ( tenosinovit);  kas, kiriş iltihabı (tendinit); eklem çevresi yumuşak doku iltihabı ( periartrit); akut ve kronik sırt-bel ağrıları, siyatik ağrısı, ağrılı boyun tutulması, boyun ve kol bölgesindeki sinir ağrıları, omurganın (vertebral kolon-boyun, sırt, bel bölgesi) kas kasılmaları ile birlikte görülen ağrılar ve kazaların veya spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilmelere bağlı ağrılarda kullanılmaktadır.

DICLOMEC PLUS Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa; kullanmanız önerilmez.
 2. DICLOMEC PLUS, romatizmal hastalıklar da dahil ağrı ile birlikte seyreden kas kasılmaları ile ilişkili hastalık belirtilerinin tedavisinde etkilidir.
 3. Diğer kas gevşeticiler ile birlikte  kullanmayınız.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu doktorunuza bildiriniz.
 4. Göz bölgesine, anal  veya genital bölgeye uygulanmamalıdır.
 5. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. İlacın kullanımı sırasında kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını  durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.
 7. Uygulandığında emilerek kana karışma riski düşükte olsa kalp ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir.
 8. Tedaviniz süresince bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmayınız.
 9. Eğer kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımı veya  kanama problemleri ya da kasların görev yapamaması (kasılamaması) durumlarından herhangi birine sahip iseniz; kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza bildiriniz.
 10. Ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınız. Eğer kazara temas etmişse bol su le yıkayınız.
 11. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 12. İlacı uyguladıktan sonra birkaç dakika kuruması için bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.
 13. •15 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.
 14. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır

DICLOMEC PLUS Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Tedavi edilecek bölgeye (derinin ağrıyan bölgesine) yeterli miktarda sıkıp, hafif hareketlerle ovmak suretiyle sürünüz.  Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.
 3. Günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Kaşıntı, kızarıklık, deri döküntüsü, egzama, deri iltihabı (dermatit) yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosid
İlaç Marka İsmi: DICLOMEC PLUS Jel

DICLOMEC PLUS Jel kullanma talimatı


diclomec-plus-jel-ilac-prospektusu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*