DICLOMEC PLUS Jel, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

ENDİKASYON BİLGİSİ :
İlacın etkin maddesi Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosid‘ dir. DICLOMEC PLUS Jel, ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici bir ilaçtır. Romatizmal hastalıklar da dahil ağrı ile beraber seyreden kas kasılmaları ile ilişkilı hastalık belirtilerinin tedavisinde etkilidir. DICLOMEC PLUS, ağrı-iltihap ve kas gerginliği ile dikkat çekici kas-iskelet sistemi hastalıkları; mafsal kireçlenmesi (osteartrit); mafsal etrafındeki keselerin iltihabı (bursit); kas kiriş kılıfının iltihabı ( tenosinovit); kas, kiriş iltihabı (tendinit); mafsal etrafı yumUşak doku iltihabı ( periartrit); akut ve süreğen sırt-bel ağrıları, siyatik ağrısı, ağrılı boyun tutulması, boyun ve kol bölgesindeki sinir ağrıları, omurganın (vertebral kolon-boyun, sırt, bel bölgesi) kas kasılmaları ile beraber görülen ağrılar ve kazaların ya da spor yaralanmalarının namacıyla bulunduğu kas ve mafsallerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilmelere bağlı ağrılarda kullanılmaktadır.

DICLOMEC PLUS JEL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :
İlacın faktör maddesine karşı bir alerjiniz varsa; kullanmanız önerilmez.
DICLOMEC PLUS, Romatizmal hastalıklar da dahil ağrı ile beraber seyreden kas kasılmaları ile ilişkilı hastalık belirtilerinin tedavisinde etkilidir.
Diğer kas gevşeticiler ile beraber kullanmayınız. Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildiriniz.
Göz bölgesine, anal ya da genital bölgeye uygulanmamalıdır.
Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve yanık cilt yerlerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamiyle iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
İlacın tüketimi esnasında kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından rastgele biri gelişirse, ilacın tüketimini durdurup hemen hekiminize başvurunuz.
Uygulandığında emilerek kana karışma riski düşükte olsa kalp ve dolaşım sorunları tehlikesini arttırabilir.
Tedaviniz boyunca bu ilaçla beraber, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve başka cilt ürünlerini kullanmayınız.
Eğer kanın pıhtılaşmasını engel olan ilaç tüketimi ya da kanama sorunları ya da kasların vazife yapamaması (kasılamaması) durumlarından rastgele birine sahip iseniz; kullanmadan evvelce durumunuzu hekiminize bildiriniz.
Ağzınıza ve gözünüze ilişkiından kaçınız. Eğer kazara ilişki etmişse bol su le yıkayınız.
İlacın kullanım esnasında güneş ışınlarına ve suni UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına karşı daha titiz duruma getirebilir. Dışarı çıkmanız durumunda koruyucu giysiler giyiniz.
İlacı uyguladıktan sonra birkaç dakika kuruması amacıyla bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.
•15 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.
Hamilelik ve emzirme zamanlarında kullanılmamalıdır
DICLOMEC PLUS JEL’İN KULLANIM ŞEKLİ :
Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi boyunca kesinlikle doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
Tedavi edilecek bölgeye (derinin ağrıyan bölgesine) yeterli miktarda sıkıp, hafif hareketlerle ovmak amacıyla sürünüz. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.
Günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz.
İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :
Karın ağrısı, soluk almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir halde acilen hekiminize başvurunuz.
Kaşıntı, kızarıklık, deri döküntüsü, egzama, deri iltihabı (dermatit) süregelen görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosid
İlaç Marka İsmi: DICLOMEC PLUS Jel

DICLOMEC PLUS JEL KULLANMA TALİMATI

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*