DİVODİN 20 mcg/ml I.V. infüzyonluk çözelti

İloprost adlı etken maddeyi içinde bulunduran DİVODİN Ampul sırasıyla; Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Antitrombotikler, Platelet agregasyon inhibitörleri ve iloprost şeklinde sınıflandırılmış olup, B01AC11 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz DİVODİN, DEVA HOLDİNG firmasının ürünüdür .

DİVODİN için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, DİVODİN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, DİVODİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; DİVODİN kullanım şekli; DİVODİN yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi DİVODİN Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

DİVODİN 20 mcg/ml I.V. infüzyonluk çözelti Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

DİVODİN 20 mcg-ml I.V. infüzyonluk çözelti Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

DİVODİN 20 mcg/ml I.V. infüzyonluk çözelti Kısa Ürün Bilgisi

DİVODİN 20 mcg-ml I.V. infüzyonluk çözelti Kısa Ürün Bilgisi

İloprost (DİVODİN) periferik arter oklüziv hastalığı, Buerger ve Raynaud rahatsızlıklarında; platelet agregasyon inhibitörü, antitrombotik

Doz: 0.5 – 2.0 ng /kg /dk (6 saat süresince)

Kontrendikeleri: Kalp yetmezliği, kararsız angina, ritim düzensizliği, miyokard enfarktüsü, kalp kapak ve kasında fonksiyon  bozukluğu, geçici iskemik atak, akciğer ödemi, aktif mide veya bağırsak ülseri , kafa içi kanama riski, İloprost alerjisi durumlarında.

Etkileşim: steroid olamayan antienflamatuvarlar, beta reseptör blokerleri, asetilsalisilik asit, nitro vazodilatörler,  kumarin antikoagülanları, heparin, fosfodiesteraz inhibitörleri, kalsiyum kanal blokerleri

DİVODİN hamilelikte X kategorisinde; gebeler ve emzirenler  kullanmamalıdırlar.

DİVODİN kullanırken, karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki: aşırı terleme, çene kaslarında kasılma, periferal ödem, taşikardi, apati, yüzde kızarıklık, vücut ısısında artış, mide bulantısı, cilt döküntüsü, çarpıntı, diyare, sersemlik, kusma, halsizlik, kas ve eklem ağrıları

DİVODİN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz DİVODİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*